Kamil Stoch o pierwszych treningach w sezonie letnim

DSC_0218Po kilku miesiącach przerwy skoczkowie z kadry A i B oddali swoje pierwsze skoki w sezonie letnim na skoczni w Szczyrku. Przygotowując się do sezonu letniego Kamil Stoch opowiedział o przygotowaniach.

Mistrz olimpijski z Sochi po odpoczynku stwierdził, że treningi na sali były tylko wstępem na długo oczekiwany powrót na skocznię, gdyż jak stwierdził Stoch: ” Mam naprawdę wiele chęci i przede wszystkim sprawia mi to ogromną radość”.

W ubiegłym sezonie lider naszej kadry z powodu kontuzji odpuścił kilka konkursów z początku sezonu, tym razem potrzebuje wielu skoków, gdyż miał ich mniej. Po kontuzji już nie ma śladu, ale skoczek przyznaje i żartuje jednocześnie, że jeszcze czasem zaboli go,ale na zmianę pogody.

Podkreśla, że przy pierwszym skoku jak i przez cały trening warunki pozwalały na przeprowadzenie wielu prób, aura sprzyjała, nawet gdy później pogoda była losowa dla zawodników.

Wspomina również, że pierwsze treningi są dość trudne, ponieważ trzeba sobie przypomnieć poszczególne elementy i prawidłowo ułożyć w pozycji najazdowej. Trzeba na samym początku przyuważyć błędy, które później są korygowane między innymi na zgrupowaniach.

Kamil Stoch odniósł się także do pomiarów, które są wprowadzone przez FIS: ” to bardzo dobrze, że FIS wprowadza bardziej restrykcyjne pomiary. Dzięki temu kontrola będzie dokładniejsza, a to przełoży się na to, że będzie mniej manipulacji w naszej dyscyplinie sportu”.

Na sam koniec dodał, że nie ma jeszcze obranych celów na zimowy sezon, ale będzie chciał się dalej rozwijać i osiągać lepsze rezultaty.

Źródło: www.eurosport.onet.pl/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.