Kamil Stoch o normalnej skoczni w Seefeld: “Myślę, że zaprzyjaźnię się z nią”

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

– Bardzo dobre warunki do treningów, chociaż trudne – tak skomentował aurę panującą na skoczni w Seefeld Kamil Stoch. Polak był dziś drugi i dziewiętnasty w pierwszych skokach treningowych na normalnym obiekcie. Teraz ma nadzieję, że uda mu się zaprzyjaźnić ze skocznią.

To był dobry dzień Kamila Stocha na normalnej skoczni w Seefeld. Trzykrotny mistrz olimpijski podkreślił, że obiekt jest dość trudny. – Przejście między rozbiegiem a progiem jest dosyć ostre i krótkie, ale to nie jest pierwszy obiekt, który jest tak zrobiony. Każdy ma coś, z czym trzeba walczyć – komentował Stoch. – Wszystko jest do zrobienia. Myślę, że zaprzyjaźnię się z nią – dodawał. Polak niemal to samo powiedział Stefanowi Kraftowi, który po skokach pytał naszego zawodnika o odczucia. – Wiedział, że skaczę tu pierwszy raz po przebudowie. Nie podpowiedział mi, jak skakać. Ja bym mu też nie podpowiadał – z uśmiechem opowiadał Kamil.

W pierwszym treningu Kamil zajął drugie miejsce, w kolejnej serii oddał nieco słabszy skok i był dziewiętnasty. – Trochę uciekł mi ten skok – skomentował mistrz świata z Val di fiemme. Po swoich próbach Kamil nie chciał powiedzieć, czy będzie brał udział w kolejnych sesjach treningowych. – Muszę porozmawiać z trenerem i wywnioskować, co będzie dla mnie najlepsze – zakończył.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.