Kamil Stoch: „Nie zawsze da się wygrać czy stanąć na podium”

Kamil Stoch okazał się najlepszym Polakiem podczas dzisiejszych zawodów z cyklu Raw Air w Lillehammer, zajmując czwarte miejsce. Dobry występ zaliczył też Dawid Kubacki, który wywalczył ósmy rezultat. Co do powiedzenia mieli nasi reprezentanci po zakończeniu rywalizacji?

Dawid Kubacki po zajęciu kolejnego miejsca w pierwszej dziesiątce w tym sezonie aktualnie plasuje się na dziesiątym miejscu w turnieju Raw Air i na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej. Dla mistrza świata ze skoczni normalnej w Seefeld 12 marca to dzień szczególny, bowiem dziś obchodzi on swoje dwudzieste dziewiąte urodziny. O świętowaniu jednak nie ma mowy, ponieważ skoczków narciarskich czeka nocna, siedmiogodzinna podróż do Trondheim. – Jest lepiej niż w Oslo, ale i tak trochę męczyłem się na tej skoczni – podsumował wtorkową rywalizację zawodnik klubu Wisła Zakopane. – Skoki były trochę spóźnione, przez co brakowało rotacji. Dobre przyjdą raczej prędzej niż później, bo niewiele mi brakuje, ale wiem, że cały czas trzeba pracować i myślę, że jutro będzie jeszcze lepiej – zakończył optymistycznie.

Kamil Stoch z kolei uplasował się dzisiaj tuż za podium, a w klasyfikacji Raw Air zajmuje szóstą lokatę. 31-latek jest zadowolony ze swoich dotychczasowych rezultatów i przyznał, że może zaliczyć rywalizację w Lillehammer do udanych. –  Krok do przodu, dobre zawody, cieszę się, że utrzymałem poziom z serii próbnej do samego końca, w drugiej zrobiłem to, co mogłem – mówił o swoich odczuciach. – Cały czas kręcę się wokół podium, ale nie zawsze da się wygrać i nie zawsze da się stanąć na podium – podsumował.

 

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.