Kamil Stoch: “Najważniejsze jest skupienie na pracy”

Kamil Stoch po zajęciu 9 miejsca w kwalifikacjach był zadowolony z oddania kolejnych prób na śniegu i wykonanej przed kolejnymi zawodami pracy. W rozmowie z Kamilem Wolnickim z “Przeglądu Sportowego” mówił także o przewidywaniach na konkurs drużynowy.

Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi podkreślał jak ważną rolę na skoczni odgrywał wiejący wiatr – Oczywiście są tu ustawione siatki, które wstrzymują podmuchy ale to nie wystarcza – stwierdził Polak. – On jest wszędzie. Jedni mają szczęście i ulecą dalej, a innych zrzuci koło 100 metra. Liczę, że jutro i w niedzielę będzie stabilniej – opowiadał w wywiadzie udzielonym Kamilowi Wolnickiemu z “Przeglądu Sportowego”.

30-latek z Zębu był też zadowolony z pracy wykonanej przed zawodami w Finlandii – Wszystko było na odpowiednim poziomie – powiedział. – Teraz trzeba pomyśleć nad piątkowymi próbami i spokojnie czekać na konkursy, odpoczywając.

Zapytany o konkurs drużynowy i miano faworyta jakie przyznaje się naszej drużynie opowiadał o dobrej formie rywali – W świetnej dyspozycji są Norwegowie, podobnie jak Niemcy i groźni Japończycy. Jutro będzie pewnie trochę spekulacji, ale dla zawodnika najważniejsze jest skupienie na pracy – zakończył.

Źródło: sport.onet.pl, Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.