Kamil Stoch najbardziej popularnym sportowcem w Polsce!

DSCN1436-CopyNasz dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, oraz Adam Małysz są wśród Polaków najbardziej popularnymi sportowcami w Polsce. Tak wynika z raportu Sponsoring Monitor 2015, który został wykonany przez ARC Rynek, oraz Opinia.

W ostatnich latach pierwszą pozycję zajmował Adam Małysz. Okazuję się, że w tym roku musiał podzielić się prowadzeniem ze swoim młodszym kolegą ze skoczni Kamilem Stochem. 77 procent respondentów rozpoznało obu naszych wybitnych sportowców. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Żyle. “Wiewióra” poznało 75% osób biorących udział w badaniu.

Na szóstym miejscu znalazła się Justyna Kowalczyk z wynikiem 72 %.

Nasi pozostali skoczkowie zajęli dalsze miejsca: Jan Ziobro 21.miejsce, Maciej Kot i Klemens Murańka 22. miejsce, Dawid Kubacki 24.miejsce.

Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia tak skomentował miejsca naszych skoczków:“Wysokie noty skoczków narciarskich w rankingu najbardziej znanych sportowców są ściśle powiązane z sezonem narciarskim, w trakcie którego było wykonywane badanie. Niemniej jednak, po raz pierwszy od wielu lat Adam Małysz nie jest sam na swojej pierwszej pozycji,a poza tym, mimo wyraźnej przewagi dwóch liderów, po raz pierwszy – dzięki silnej polskiej drużynie skoczków – również inni skoczkowie są widoczni w zestawieniach”.

Źródło: media2.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.