Kamil Stoch w niedziele wygrał ostatni konkurs w sezonie 2017/18, a przy okazji został zwycięzcą Planica 7 i po raz drugi w karierze zwyciężył w całym cyklu PŚ. Pod wrażeniem niezwykłych rezultatów jakie osiąga Stoch w ostatnim czasie są nie tylko Polacy, ale także cały sportowy świat.

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, mistrzostwo olimpijskie, Raw Air, Willingen Five, Planica 7, a do tego po raz drugi kryształowa kula! Gratulacje Kamil Stoch! – pisze niemiecki portal Skispringen.com

Pod wrażeniem tego co robił w tym sezonie Stoch są również media z Austrii, na stronie Skijumping Austria możemy przeczytać, jak podsumowali skoczka z Polski. – Co za zakończenie sezonu. Nowy mistrz Kamil Stoch wygrywa ponownie – napisano.

Mniej entuzjastycznie do niedzielnych wyników Stocha podeszli Norwegowie, ponieważ przez naszego skoczka stracili tytuł w pierwszej edycji Planica 7. Johann Andre Forfang, który prowadził po sześciu z siedmiu seriach turnieju dopiero w ostatniej rundzie oddał pierwszeństwo dla Stocha. Mimo wszystko norweskie media doceniają wyniki jakie osiągał polski mistrz w ostatnich miesiącach. – Stoch był wspaniały w tym sezonie, odniósł 31. zwycięstwo w PŚ – dowiadujemy się z portalu nrk.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.