Kamil Stoch na drugim miejscu w Plebiscycie PS! Stefan Horngacher z nagrodą dla trenera

Kamil Stoch zdobył drugie miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski. Multimedalistę Olimpijskiego wyprzedził tylko Bartosz Kurek. Specjalna nagroda w kategorii dla najlepszego trenera roku powędrowała w ręce Stefana Horngachera. 

Pomimo osiągnięcia największej liczby sukcesów w zeszłym roku wśród wszystkich nominowanych sportowców – Kamil Stoch nie wygrał w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Najlepszym sportowcem roku został Bartosz Kurek, który na swojej liście ma tylko złoto Mistrzostw Świata zdobyte w drużynie przez siatkarzy oraz tytuł MVP Turnieju. Za to w polskiej lidze trudno było znaleźć pozytywne zachowania i zdobycze tego zawodnika. Osiągi te dla wielu wiernych fanów skoków narciarskich bledną w zestawieniu z Kamilem Stochem. Zakopiańczyk w minionym roku wygrał wszystko co mógł. Na początku roku zwyciężał brawurowo w Turnieju Czterech Skoczni wygrywając cztery konkursy z rzędu co w historii dokonał tylko on i Sven Hannawald. Następnie były konkursy z cyklu Willingen Five, które również padły łupem Stocha. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongcznagu zdobył złoty medal w konkursie na dużej skoczni (na normalnej warunki przeszkodziły w zdobyciu  medalu), a z drużyną mógł się cieszyć z brązu. Po tym wydarzeniu Kamil Stoch nie zwolnił tempa i wygrał kolejny Turniej Raw Air odbywający się w Norwegii. Wisienką na torcie była Kryształowa Kula dla najlepszego sportowca na Świecie w skokach narciarskich. W grudniu zdobył dodatkowo tytuł Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi.

Co zdecydowało o przegranej w Plebiscycie tak wspaniałego sportowca? Zapewne swoje trzy grosze miała Telewizja Polsat, która na każdym kroku podczas dzisiejszej Gali i kilku ostatnich dni manipulowała opinią publiczną. Być może nie bez znaczenia miały ostatnie słabsze wyniki Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Jedno jest pewne. Od tego roku jest to Plebiscyt popularności i kreowania postaci przez sponsorów i stacje telewizyjną, a nie oceniania osiągnięć minionego roku. 

Gratulujemy Kamilowi Stochowi drugiego miejsca w Plebiscycie. Prawdziwi  fani skoków narciarskich i tak wiedzą kto był najlepszy w minionym roku 2018. 

Miłą niespodzianką było uhonorowanie przez organizatorów – Stefana Horngachera, który został uznany za najlepszego trenera roku razem z trenerem siatkarzy Vitalem Heynenem. Przemowę przed odebraniem nagrody przez Apoloniusza Tajnera wygłosił sam Wojciech Fortuna, który wspominał swój ostatni Bal Mistrzów Sportu.

Decyzja w głównej kategorii wzbudziła jednak spore emocje wśród dziennikarzy i internautów.

Źródło: Informacja własna

12 thoughts on “Kamil Stoch na drugim miejscu w Plebiscycie PS! Stefan Horngacher z nagrodą dla trenera

 1. Całkowicie się nie zgadzam. Nie da się porównywać sportów zespołowych i indywidualnych. Gdyby to zależało ode mnie, to Stoch wylądowałby w okolicach piątego miejsca. Jest to bardzo dobry, wybitny wręcz sportowiec, których na szczęście mamy w Polsce kilku. Cieszmy się z jego sukcesów i kibicujmy mu, ale nie róbmy z niego na siłę gwiazdy. To był rok siatkarzy i z tym nie da się polemizować- im się to zwycięstwo po prostu należało 🙂

 2. Żenujący komentarz. To kibice wybierają. Nie da się porównać osiągnięć pierwszej dziesiątki. I choć od lat z zapartym oddechem śledzę zmagania naszych skoczków ( od Stanisława Bobaka i Piotra Fijasa – tak, tak, żyli tacy panienko ), to wg mnie Kurek i Kubiak zasłużyli szczególnie na wyróżnienie. Obaj nękani kontuzjami ( Michał nawet w trakcie mistrzostw łykał antybiotyki, Kurek przez cały rok był cieniem samego siebie ), nasza kadra po ostatnim mistrzostwie nie mogła pozbierać się po odejściu kilku zawodników. A jednak genialny trener przygotował naszą drużynę wspaniale, a Kurek został wybrany MVP imprezy. Gracz którego spora część kibiców spisywała już na straty razem z kapitanem pociągnął drużynę do złotego medalu. Nie da się porówać osiągnięć tych wielkich sportowców, ale napastliwość artykułu dyskwalifikuje wg mnie autorkę. ŻENADA.

 3. A ja zgadzam się z artykułem autorki w 100%. Kamil Stoch zdobył praktycznie wszystko co się dało w 2018 roku i wg mnie to on powinien wygrać w tym plebiscycie. Kamil brał udział w turniejach, które były naprawdę intensywne i zdecydowanie było mu ciężko to wszystko osiągnąć. Co prawda Bartosz Kurek podniósł się, mimo, że były sugestie, aby kończył karierę. Ale się podniósł i zdobył mistrzostwo świata. Mimo wszystko, to Kamil Stoch powinien zostać sportowcem roku. Co do Polsatu, nie raz przez plebiscytem mówili bardzo często w porannym przeglądzie sportowym o Bartoszu Kurku a o Kamilu Stochu bardzo mało.

 4. A mam prawo mieć inne zdanie czy jeśli czytam tę stronę muszę myśleć, że Polsat manipulował? Głosowałam na Kurka, Kubiaka i Lewego. Jak widać jeszcze dość sporo osób poparło siatkarzy. To zrozumiałe, ze fani Kamila mają prawę się czuć rozczarowani, ale jednak w głosowaniu publicznnym wygrał ktoś inny. To jest sprawozdanie czy blog osobisty?

   1. Do wyrażania opinii jak najbardziej. Do sugerowania oszustwa stacji telewizyjnej już nie bardzo. Jak pisałem wyżej jestem fanem skoków od lat czterdziestu, ale w tym roku mieliśmy na szczęście bardzo dużo powodów do świętowania i kolejność pierwszej dziesiątki możnaby zmieniać dowolnie. Smuci mnie po prostu język Pani redaktor, język nienawiści niczym z przemówienia zwykłego, szeregowego posła. Dziennikarstwo – amatorstwo. Sorry.

 5. Przeczytałem raz jeszcze artykuł i daję Pani autorce czerwoną kartkę. Kurek nie mogł w naszej lidze mieć spektakularnych występów, bo nowy sezon dopiero się zaczął, a poprzedni nasz bohater spędził w Turcji. Nie chcę być niegrzeczny, ale może Pani zacznie pisać o szydełkowaniu ? A plebiscyt od lat jest testem na popularność poszczególnych dyscyplin sportu. Cieszę się że tak dużo lekkoatletów zostało w tym roku wyróżnionych, bo oni niestety często nie są doceniani.

 6. Uważam się za fankę skoków narciarskich, ale bardzo cieszę się, że Kurek wygrał. Po raz pierwszy raz w historii siatkówka została doceniona. Myślę, że wpis jest bardzo subiektywny i ma niewiele wspólnego z rzeczywistą sytuacją.

  1. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w 2014 roku Mariusz Wlazły zajął drugie miejsce w plebiscycie, a drużyna oraz trener Antiga ( widziałem go na żywca na boisku, jako zawodnika, genialny ! ) wygrali w swoich kategoriach. Ale ma Pani rację, że siatkarze naprawdę zasłużyli na nagrody. Tak samo jak skoczkowie ( nie tylko Kamil ) czy lekkoatleci.A drugie miejsce super Kamila jest przecież wspaniałym osiągnięciem.

 7. Można mówić, że autorkę poniosło. Można. Tylko poniosła ją prawda. Polsat już przed plebiscytem manipulował na antenie sportowej, biorąc jako ekspertów tylko tych od siatkówki, którzy oczywiscie mowili, ze Kamila można pokonac. A jakże! Potem każdy z widowni mówil tyylko o siatkarzach, ze oni wygraja. Maryla Rodowicz spiewajaca o siatkarzach. A o mistrz olimpijski nawet dobrych braw nie dostal. To nie autorka artykulu jest postronna. To te gwiazdeczki i co najgorsze także sportowcy, nie maja szacunku do tak wielkiej postaci, jaką jest Kamil.

  1. Oczywiście fani skoków mają prawo się czuć zawiedzeni, tak samo jak fani lekkoatletyki na przykład. Wpis jest jednak napisany w nieodpowiedni sposób i to jest bardzo nie na miejscu na jakiejkolwiek stronie sportowej, która chce być szanowana.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.