Kamil Stoch: “Mistrzostwa świata wyróżniają się otoczką, wykonujemy tę samą pracę”

0

fot. Anna Felska

(fot. Anna Felska)

Kamil Stoch zajął dziś 11 miejsce w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Polak po skoku był umiarkowanie zadowolony z dzisiejszego dnia, podkreślił jednak, że liczy na dużo lepszą dyspozycję jutro. 

Stoch potwierdził, że dzisiejszy dzień był potraktowany wyjątkowo treningowo. – Dziś mieliśmy taki cel, czuliśmy się luźno, ale też bez rewelacji – opisywał Polak. – Plan na sobotę i niedzielę to wejście w nasze najlepsze skoki, mamy nadzieję, że uda nam się go wypełnić.

– Mój skok w kwalifikacjach nie był czysty technicznie, pojawiły się pewne błędy – mówił. – Warunki też nie pomagały, ale ich nie zmienię sobie sam dla siebie. Z samym deszczem nie było jednak żadnego problemu, bo przestał padać akurat na nasz trening.

Nasz zawodnik powiedział niedawno, że mistrzostwa świata w praktyce nie różnią się od zwykłych zawodów Pucharu Świata. – Tu na pewno mieszkamy w jednym miejscu przez dłuższy czas, a ogólnie jednak dojeżdżamy na zawody. Same konkursy nie są niczym innym od Pucharu Świata. Ta impreza różni się otoczką, a praca jaką wykonujemy jest taka sama, jak w każdych innych konkursach. Mam nadzieję, że w Seefeld pomoże mi doświadczenie, które zebrałem podczas 7 wcześniejszych mistrzostw. Emocje zawsze są jednak pozytywne i chcę dać na nich z siebie wszystko – zakończył mistrz świata z Val Di Fiemme.

Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Markus Eisenbichler, a Kamil Stoch był najlepszym z Polaków w końcowych wynikach. Już jutro pierwszy konkurs indywidualny mistrzostw – na dużej skoczni. O 13:30 rozpocznie się seria próbna, a walczyć o medale skoczkowie będą godzinę później.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.