Kamil Stoch laureatem Medalu Hollmenkollen!

DSCN0168-CopyDwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata Kamil Stoch, został dzisiaj wyróżniony Medalem Hollmenkollen. Laureatami są także Eldar Roenning, Anders Bardal i Anette Sagen, która podjęła niedawno decyzję o końcu kariery (Więcej o tym).

Medal Hollmenkollen jest jedną z najcenniejszych nagród przyznawanych najlepszym zawodowym narciarzom na świecie. O tym do kogo trafi nagroda decyduje Związek Promocji Narciarstwa. Wyróżnieni nią zostają zawodnicy osiągający najlepsze wyniki na imprezach rangi mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich oraz innych zawodach międzynarodowych (włączając w to  Holmenkollen Ski Festival). Pierwszym laureatem był Viktor Thorn (norweski kombinator).

Kamil Stoch został wyróżniony dzięki swoim fantastycznym osiągnięciom na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach świata. Przypomnijmy, że lider naszej kadry przed rokiem wywalczył także kryształową kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 27-latek jest tym samym drugim Polakiem w historii, który otrzymał ten medal. Pierwszym był Adam Małysz, wyróżniony w 2001 roku.

Poza naszym skoczkiem medal otrzymał także Anders Bardal. Norweg jest zdobywcą Pucharu Świata (2011/12) oraz indywidualnym złotym medalistą mistrzostw świata w Predazzo (2013, skocznia normalna). Anders zdobył także brąz podczas IO w Sochi.  Anette Sagen również będzie mogła pochwalić się Medalem Hollmenkollen. Norweżka w piątek oddała swój ostatni oficjalny skok w karierze. 30-latka zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Libercu (2009), była mistrzynią świata juniorów i wielokrotną złotą medalistką krajowego czempionatu. Odznaczenie przyznano także biegaczowi – Eldarowi Roenningowi, który dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata i raz był trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ.

Wciąż bez tego medalu pozostaje Justyna Kowalczyk. Waszym zdaniem to zaskoczenie?

Źródło: T-a.no / Informacja własna