Kamil Stoch latał myśliwcem F-16!

Kamil StochKamil Stoch w nagrodę za dwa złote medale Olimpijskie oraz w podziękowaniu za “godne reprezentowanie symbolu lotnictwa wojskowego” poleciał samolotem wielozadaniowym F-16D “Jastrząb”, który należy do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego  z pod poznańskich Krzesin. Marzenie naszego skoczka postanowiło spełnić Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Dowództwo bazy w Krzesinach.

Tuż po przyjeździe na miejsce, Kamil spotkał się z dziennikarzami i mówił im, że będzie to spełnienie jego marzeń z dzieciństwa: “To będzie przygoda mojego życia. Jej przedsmak miałem podczas badania na wirówce. Cieszę się na spotkanie z wojskowymi lotnikami“.

Przed startem, Kamil Stoch musiał przejść szereg testów. Kilka dni wcześniej przeszedł w Warszawie badanie w specjalnej wirówce przeciążeniowej. Dzisiaj, uczestniczył w odprawie z pilotami którzy mu towarzyszyli oraz przeszedł szkolenie w razie awaryjnych sytuacji.

Lot trwał nieco ponad godzinę. Kamil Stoch przez ok. 10 minut, miał okazje nawet sam pilotować samolot F-16! Jak przyznał pilot, który towarzyszył Kamilowi w jego pierwszym locie samolotem F-16, Kamil był bardzo zdyscyplinowany oraz skupiony.

Tuż po wylądowaniu dwukrotny Mistrz Olimpijski opowiedział o locie, nie kryjąc swojego podekscytowania: “Wrażenia niesamowite, tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Dla mnie to całkiem nowe doświadczenie, zapamiętam je do końca życia. To jest dużo lepsze od skoków. Gdybym mógł, szybko bym sie tutaj przeniósł. Badania już przeszedłem, jeszcze kilkanaście lat treningów, różnych szkoleń i może mógłbym zasiąść za sterem“.

Wszystkich fanów Kamila uspokajamy, nie zamierza on kończyć kariery skoczka w najbliższym czasie 🙂

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem.

Źródło: eurosport.onet.pl, wielkopolskie.naszemiasto.pl, TVPInfo, TVN24

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.