Kamil Stoch: Dzisiaj pomogli mi kibice!

DSC_0646-Copy1Kamil Stoch został bezapelacyjnym zwycięzcą dzisiejszego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Udało nam się porozmawiać z naszym dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim.

Przed polskimi konkursami Stoch zrobił sobie przerwę na treningi. Przez to odpuścił starty w Kulm. – Przez ten czas pracowałem nad tym, aby dzisiaj było dobrze – tłumaczył Kamil. – Wierzę w to, że to na co pracowaliśmy przez całym okres przygotowawczy w końcu nadejdzie. Nasz skoczek ma nadzieję, że to nie jego nieobecność w pierwszej części sezonu przyczyniła się do słabej formy kolegów z kadry. – Nie będę skakał wiecznie i nie trenuję za nich – mówił dzisiejszy triumfator. – Wierzę, że ta druga część sezonu będzie dla całej ekipy bardzo udana.

Nie mogło zabraknąć pochwały dla naszych kibiców. – Zakopane to jest szał. Jak zwykle mi pomogli. Wczoraj Kamil mówił, że jego skoki nie są jeszcze na wygraną. Dziś nie był jednak do końca zaskoczony swoim sukcesem. – Na to właśnie pracuje – opowiadał Stoch. – Może na innej skoczni te skoki nie dałyby mi wygranej. Dzisiaj bardzo pomogli mi kibice. Mistrz mówił, że dostał od publiki mnóstwo energii i potrafił to wykorzystać. – Przed drugim skokiem byłem poddenerwowany, ale doskonale wiedziałem co mam zrobić – przyznał. – Po wylądowaniu byłem pewny triumfu, ale spiker trochę podtrzymał mnie w napięciu. Teraz nasz zawodnik leci do Sapporo. – Za wcześnie jeszcze, aby mówić o automatyzmie. Kamil po dzisiejszym triumfie awansował na 16. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pełny wywiad wideo

Fotorelacja z konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.