Kamil Stoch dla SiW: “Pierwsze konkursy nie wyłaniają najlepszych”

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Polacy zajęli dziś szóste miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Klingenthal. Kamil Stoch nie krył rozczarowania po pierwszym starcie w nowym sezonie skoków narciarskich. – To nie były udane zawody – mówił Stoch.

Dwukrotny mistrz olimpijski nie błyszcza formą już od pierwszych skoków treningowych w Klingenthal. W samym konkursie odległości były lepsze, ale sam zawodnik nie był zadowolony. – Nie czułem się dzisiaj zbyt dobrze, odczuwałem spięcie i zdenerwowanie – opowiadał nam Kamil. Przyznał, że konkurs dla drużyny nie był udany. Według skoczka nie można mówić, że kiedyś starty sezonu były gorsze, bo zawsze trzeba patrzeć do przodu w kierunku rozwoju.

Stoch uspakajał jednak mówiąc, że wie gdzie leży problem i powoli będzie je eliminował. – Pierwsze konkursy mają to do siebie, że nie wyłaniają najlepszych skoczków w sezonie – odważnie stwierdził Kamil. Nasz mistrz przyznał, że warunki na skoczni były dziś idealne do rywalizacji. – Trzeba pochwalić Niemców, że udało im się przygotować skocznię – dodał.

Z Klingenthal dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.