Kamil Stoch: „Czuję się dobrze przygotowany do sezonu”

Kamil Stoch

Jak już wcześniej informowaliśmy, kadra A skoczków narciarskich trenowała na torach lodowych w niemieckim Oberstdorfie. Tym razem swoimi wrażeniami na temat zgrupowania podzielił się Kamil Stoch, który jest bardzo zadowolony z przebiegu ostatnich treningów.

Nasz reprezentant od początku dobrze sobie radził podczas treningów w Oberstdorfie, cały obóz treningowy ocenił na plus. -Udało się zrobić wiele rzeczy, a przede wszystkim znaleźć dobre czucie na torach lodowych, w pozycji najazdowej i potem przełożyć to na dobre skoki. Jest oczywiście jeszcze wiele rzeczy, nad którymi muszę pracować, ale teraz będę to realizować w spokoju- powiedział Stoch.

Dwukrotny medalista olimpijski z Soczi nie odczuł również dużej różnicy, którą mogło spowodować zmiana torów ceramicznych, na których przygotowywali się przez okres letni na tory lodowe. Według Kamila Stocha jedyną różnicą jest płynniejszy oraz spokojniejszy ślizg na torach lodowych.

Do konkursów rozpoczynających cykl Pucharu Świata zostało już coraz mniej czasu. Lato dla naszych zawodników było bardzo dobre, wypowiadali się oni pozytywnie na temat przygotowań oraz startów w zawodach. Stoch ma dobre myśli również o zimie.  -Jestem pozytywnie nastawiony, czuję się bardzo dobrze, czuję się dobrze przygotowany do sezonu- ocenił Kamil Stoch. Sam mówi jednak, że w jego skokach jest jeszcze kilka elementów do poprawy. Ma nadzieję wejść w sezon spokojnie i ciągle wykonywać dobre skoki podczas Pucharu Świata.

Źródło: Alicja Kosman/PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.