Kamil Stoch: “Celuję w solidne skakanie”

Kamil Stoch po nieudanym dla Polaków dość nietypowym konkursie drużynowym w Ruce stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Dla “Przeglądu Sportowego” wypowiedział się także o feralnej dyskwalifikacji Piotra Żyły i jak ważnym było dokończyć konkurs, zachowując wiarę i koncentrację.

Skoczek z Zębu był dość zmartwiony sytuacją, która spotkała naszą drużynę w trakcie konkursu – Czułem zawód, ale starałem się skupić na skoku, który był jeszcze przede mną – stwierdził 30-latek. – Wiedzieliśmy, że już na samym początku “odebrano” nam jedną próbę. Ale walczyliśmy do końca – podsumował.

Stocha zadowoliła postawa całej drużyny i walki pomimo tego nieszczęśliwego przypadku – Nigdy nie wolno się poddawać – mówił. – Pokazaliśmy siłę naszego zespołu i jego jedność.

Jutrzejszy konkurs to szansa dla Polaka nawet by sięgnąć po plastron lidera Pucharu Świata – Nie myślę o podium, choć bardzo tego pragnę – zapewnił dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi. – Celuję jednocześnie w dobre, solidne skakanie – zakończył.

Źródło: Przegląd Sportowy/ sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.