Kalla już nie będzie tak szybka jak kiedyś? “To frustrujące”

Charlotte Kalla, mimo udanego okresu przygotowawczego, nie czuje się najlepiej. Szwedka nie jest pewna swojej dyspozycji i obawia się, że nie będzie w stanie walczyć o najwyższe cele. – To, co kiedyś przynosiło sukcesy, dziś nie wystarcza – przyznaje mistrzyni olimpijska.

Kalla to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie biegów narciarskich. 32-letnia Szwedka jest trzykrotną mistrzynią olimpijską i trzynastokrotną medalistką mistrzostw świata. Charlotte na przestrzeni całej kariery szczególnie odznaczała się tym, że potrafiła przygotować świetną dyspozycję na najważniejsze momenty sezonu. W tamtym roku jednak coś się zmieniło – pierwsze starty były dla niej bardzo udane, ale potem forma obniżyła się i z mistrzostw w Seefeld wyjechała bez indywidualnego krążka.

Problemy z formą Charlotte Kalli niestety nie znikają. Szwedzka biegaczka przyznaje, że przygotowania do sezonu Pucharu Świata 2019/2020 przebiegły pomyślnie, a mimo to pojawia się w jej głowie wiele wątpliwości. – Zwykle zawsze dobrze czuję się latem. W tym roku nie chorowałam, wszystko jest w porządku, ale wygląda na to, że nadal mam problemy z dyspozycją. Nie czuję się dobrze, to frustrujące – przyznała. Triumfatorka Tour de Ski 2007/2008 stara znaleźć się przyczyny tak niezadowalających efektów treningów. – Moje okresy rekonwalescencji mogły nie być wystarczająco duże, muszę to przeanalizować. Teraz widzę, jak walczę nie o wygraną, a co najwyżej piąte miejsce – powiedziała.

Dobre treningi przynoszące przeciętne wyniki muszą wpływać na Kallę, tym bardziej, że ten sam cykl przygotowawczy kiedyś dawał wyniki. – To, co kiedyś przynosiło sukcesy, dziś nie wystarcza. W tej chwili martwię się, bo zawsze chcę być jedną z najlepszych – podsumowała.

źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.