fot: lapinkansa.fi
fot: lapinkansa.fi

W Bruksvallarnie rozpoczęły się trzydniowe zawody inaugurujące sezon biegowy w Szwecji. Oprócz gospodarzy na starcie nie brakuje także reprezentantów innych państw.

Piątkowy bieg, na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym, bez większych problemów wygrała Charlotte Kalla. Liderka szwedzkiej kadry zostawiła konkurentki daleko z tyłu i udowodniła, że jej przygotowania zmierzają w dobrym kierunku.  Drugą na mecie Idę Ingemarsdotter Kalla wyprzedziła o przeszło 25 sekund. Warto zaznaczyć, że pierwsze sześć miejsc należało do gospodyń.

W rywalizacji mężczyzn z dobrej strony pokazała się Petter Northug. Gwiazdor Norwegów, który tydzień temu startował w swojej ojczyźnie, konkretnie w Beitostoelen, tym razem przeniósł się do kraju swoich największych rywali. Na dystansie 10 kilometrów multimedalista olimpijski i mistrzostw świata wyraźnie wyprzedził swoich przeciwników i zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w szwedzkiej miejscowości. Dużym zaskoczeniem są bez wątpienia kolejne miejsca na których znaleźli się mało znani reprezentanci gospodarzy.

Wyniki piątkowych biegów:

Bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym kobiet

Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn

Źródło: informacja własna/ fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.