Kalendarze w kombinacji norweskiej na sezon 2016/2017

P1060525-Copy1

 

Podczas obrad w Zurychu komisja FIS ustaliła prowizoryczny kalendarz zawodów w kombinacji norweskiej. Musi on zostać jednakże zatwierdzony podczas czerwcowego zjazdu.

W Pucharze Świata 2016/2017 wstępnie odbędzie się 21 zawodów indywidualnych i 3 konkursy drużynowe. Inauguracja w porównaniu do zeszłego sezonu, tym razem odbędzie się tydzień wcześniej w Ruce, a nie w Lillehammer. Nowością będą zawody w Pyeongchang, gdzie w 2018 roku będę miały miejsce Igrzyska Olimpijskie.

Sezon zostanie rozpoczęty 26 listopada w fińskiej Ruce, tydzień później zawodnicy wystartują w Norwegii, gdzie odbędzie się pierwszy konkurs drużynowy w sezonie. Po zawodach w Lillehammer kombinatorzy przeniosą się na ostatnie przedświąteczne konkursy do Ramsau. Do zmagań powrócą w pierwszą sobotę stycznia w Kuopio, następnie polecą do Val di Fiemme, gdzie odbędzie się kolejny konkurs drużynowy. Drugi period zakończą we francuskim Chaux-Neuve. Trzeci Period to głównie potrójne zawody w Seefeld oraz zawody w Azji, a mianowicie w koreańskim Pyeongchang i japońskim Sapporo. Następnie miejsce będą miały Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Po mistrzostwach zawodnicy zjadą się do norweskiego Oslo, aby cztery dni później przemieścić się do Trondheim. Zakończenie sezonu odbędzie się w niemieckim Schonach. Warto nadmienić, iż Polacy w zeszłym sezonie osiągali swoje życiowe rezultaty, plasując się w generalnej klasyfikacji na 36. i 51. miejscu.

Kalendarz musi zostać jednakże zatwierdzony podczas czerwcowego zjazdu w meksykańskim Cancun. Do tego czasu mogą zajść zmiany.

Pełny kalendarz Pucharu Świata

W kalendarzu na Puchar Kontynentalny 2016/2017 obecne jest na razie 8 konkursów indywidualnych, jak i 1 konkurs drużynowy. Inauguracja będzie miała miejsce w drugi weekend grudnia, w amerykańskim Soldier Hollow, gdzie odbędą się 3 konkursy. W drugim periodzie potwierdzone są jedynie kraje goszczące Puchar Kontynentalny. Po tym periodzie będzie krótka przerwa na Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w Park City. Trzeci period to zawody w Eisenerz oraz Planicy. Przedostatnie zawody odbędą się w niemieckim Klingenthal, natomiast zakończenie sezonu będzie miało miejsce w Czajkowskim.

Również i w tym kalendarzu mogą zajść zmiany.

Pełny kalendarz Pucharu Kontynentalnego

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Kalendarze w kombinacji norweskiej na sezon 2016/2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.