Kalendarze Pucharu Kontynentalnego i zawodów FIS Cup na sezon 2016/2017

Wielka Krokiew (2)

Wczoraj w Zurychu odbyły się obrady komisji kalendarzowej FIS, która ustalała terminy zawodów zarówno Pucharu Świata, jak i Pucharu Kontynentalnego oraz zawodów FIS Cup, które odbędą się w sezonie 2016/2017. 

W sezonie letnim również czeka nas rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym i zawodach FIS Cup. Pierwsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn, tak jak przed rokiem, odbędą się w Kranj już w dniach 1-2 lipca. Tydzień później rywalizacja przeniesie się na olimpijskie obiekty w Soczi. Po ponad miesięcznej przerwie, w dniach 20-21 sierpnia odbędą się zawody w fińskim Kuopio. Wrzesień będzie najbardziej intensywnym miesiącem startów. Najpierw 9 września zawodnicy rywalizować będą norweskim Lillehammer. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Austrii, na skocznie w Stams. W kolejnym tygodniu skoczkowie zawitają do Wisły. Na przełomie września i października zaplanowane są finałowe zawody cyklu na skoczni w Klingenthal. W rywalizacji w Letnim Pucharze Kontynentalnym pań zawody odbędą się tylko w dwa weekendy. Skoczkinie rywalizować będę w Oberwiesenthal w dniach 27-28 sierpnia oraz w Lillehammer w dniach 9-10 września.

W letniej edycji zawodów FIS Cup panowie oraz panie zainaugurują cykl w austriackim Villach w dniach 2-3 lipca. Już tydzień później zarówno skoczków jak i skoczkinie oglądać będziemy w Polsce, w konkursach na skoczni w Szczyrku. W dniach 18-19 sierpnia skoczkowie rywalizować będą w Kuopio. Ponownie zarówno kobiety jak i mężczyźni spotkają się podczas zawodów w Einsiedeln. Ostatnie zawody cyklu odbędą się w Niemczech, choć konkretne miejsce poznamy później.

Kalendarz Letniej edycji Pucharu Kontynentalnego oraz zawodów FIS Cup 

Zimową rywalizację skoczków w Pucharze Kontynentalnym zainaugurują zawody w Lillehammer w dniach 9-11 grudnia. Tydzień później zaplanowana jest rywalizacja w Finlandii, choć nie wiadomo jeszcze dokładnie, na której skoczni. Ostatnie zawody w 2016 roku w dniach 27-28 grudnia odbędą się Engelbergu. W nowym roku pierwsze zawody odbędą się niemieckim Titisee-Neustadt w dniach 7-8 stycznia. Następnie tydzień po tygodniu skoczkowie rywalizować będą w: Garmisch-Partenkirchen, Sapporo, Bischofshoffen, Erzurum, Brotterode, Planicy, Iron Mountain, Renie i Zakopanem. Kończące sezon zawody odbędą się w Czajkowskim w dniach 18-19 marca. Niestety kalendarzu w Pucharu Kontynentalnego pań zaplanowany jest tylko jeden weekend rywalizacji w norweskim Notodden w dniach 16-17 grudnia. Podobnie prezentuje się sytuacja z zawodami FIS Cup pań i panów. Tylko jeden konkurs kobiet zaplanowany jest w dniu 15 grudnia w Notodden. Panowie zaś rywalizować będą w dwa weekendy, najpierw w dniach 15-16 grudnia w Notodden a następnie w Zakopanem w dniach 14-15 stycznia.

Kalendarz Pucharu Kontynentalnego i zawodów FIS Cup w sezonie 2016/2017  

Pamiętajmy jednak, że prezentowane kalendarze mogą jeszcze ulec zmianie podczas czerwcowego kongresu FIS w Meksyku.

źródło: fis-ski.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.