Kalendarze PŚ w narciarstwie alpejskim na sezon 2020/21

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

 

UWAGA! Aktualne kalendarze znaleźć można tutaj.

FIS ogłosił kalendarze Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w nadchodzącym sezonie 2020/21. Szanse na debiut dostał ponownie chiński Yanqing, wracają do kalendarza po bardzo długich przerwach austriackie Lech i szwajcarskie Davos.

Yanqing miał już zadebiutować w sezonie 2019/20. Wiemy jednak co z tych planów zostało – trwająca cały czas pandemia choroby COVID-19 storpedowała nie tylko tamte zawody. Te i różne czynniki (ocieplający się klimat) sprawiły, iż do kalendarzy należy mieć umiarkowane zaufanie. Niemniej – musi być jakiś plan działania. Kibicom pozostaje mieć nadzieje, iż tym razem większość zawodów się odbędzie.

Lech nie gościło rywalizacji od sezonu 1994/95, zaś przerwa w szwajcarskim Davos (m.in. znanego ze szczytu klimatycznego i rywalizacji biegaczy narciarskich) trwa aż o 10 lat dłużej – tym ciekawsza będzie tam rywalizacja. Obydwie miejscowości zorganizują rywalizację w konkurencjach równoległych – Szwajcarom przypadnie w udziale reaktywowana po przerwie rywalizacja noworoczna. Rywalizacja tradycyjnie rozpocznie się gigantami w ostatni weekend października w austriackim Sölden, finały zaplanowane są na 17-21 marca 2021 w szwajcarskim Lenzerheide. Kryształowych Kul będą bronić Włoszka Federica Brignone i Norweg Aleksander Aamodt Kilde

kalendarz kobiet i mężczyzn

źródło: fis-ski.com