Kalendarze LGP 2019 i PŚ skoczkiń zatwierdzone. Są pewne zmiany

Podczas trwającego Kongresu FIS w Chorwacji, zatwierdzono kalendarze Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2019. Zmiany względem kwietniowej propozycji dotyczą usunięcia z terminarza zmagań w Ałmatach i Czajkowskim.

FIS potwierdziła, że Letnie Grand Prix zainaugurowane zostanie (zgodnie z planem) w Wiśle w weekend 20-21. lipca br. W Zakopanem skoczkowie będą rywalizowali w dniach 17-18. sierpnia. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie w Klingenthal 5. października. Zmiany dotyczą usunięcia z kalendarza zmagań w Ałmatach i Czajkowskim. W Hinterzarten zostanie rozegrany dodatkowy konkurs mieszany. Co ciekawe, zawody zostały zaplanowane w ten sam dzień, kiedy o indywidualne punkty mają walczyć mężczyźni. Panie w nadchodzącym letnim sezonie będą zmagały się w trzech konkursach i we wspomnianym wyżej mikście. Walkę o Grand Prix rozpoczną w Hinterzarten, a zakończą w połowie sierpnia we Frenstacie.

Kalendarz LGP 2019

Dzisiaj także skoczkinie poznały „rozkład jazdy” na najbliższą zimę. Różnic względem prowizorycznego kalendarza jest kilka. Wiadomo już, że inauguracja odbędzie się w Lillehammer (7-8.12.2019). Podobnie jak w przypadku mężczyzn, z terminarza Pucharu Świata kobiet wykreślono Iron Mountain i przesunięto na ten termin zmagania w Ljubnie. Na początek marca zaplanowano drugą edycję kobiecego Raw Air, które rozpocznie się w Oslo, a zakończy w Trondheim. Zakończenie sezonu nastąpi w ramach Russia Tour Blue Bird w Czakowskim.

Kalendarz PŚ kobiet w skokach 2019/2020

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Kalendarze LGP 2019 i PŚ skoczkiń zatwierdzone. Są pewne zmiany

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.