Kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej na sezon 2018/19

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Podczas kongresu FIS w Costa Navarino zatwierdzane są kalendarze Pucharu Świata na przyszły sezon. Kalendarz kombinacji norweskiej nie jest jeszcze kompletny.

Na inaugurację Pucharu Świata w kombinacji norweskiej musimy poczekać do 24 listopada. Kombinatorzy po raz pierwszy w nowym sezonie będą rywalizować w Ruce. Kolejnym punktem sezonu będzie turniej Lillehammer Tour, który potrwa trzy dni. Ciekawostką jest sposób rozgrywania zawodów drugiego dnia. W Pucharze Świata dawno nie rozgrywano zawodów składających się z biegu ze startu wspólnego, a potem skoku. Tuż przed przerwą świąteczną odbędą się zawody w Ramsau.

Pierwsze zawody w 2019 roku mają być rozegrane w Otepaa. Rok temu z powodu złych warunków zmagania w Estonii zostały odwołane. Następnie rywalizacja zawita do Val di Fiemme. Istotną zmianą jest też miejsce rozgrywania prestiżowych zawodów Nordic Combined Triple. Do tej pory odbywały się one w Seefeld, ale teraz przeniesiono je do Chaux-Neuve. Powodem tego jest fakt, że w Seefeld odbędą się mistrzostwa świata.

W kalendarzu pucharowym jest jeszcze jedno wolne miejsce dla japońskiej lokalizacji. Do 5 czerwca zapadnie decyzja, gdzie Japończycy ugoszczą najlepszych kombinatorów świata. Ostatnie zawody pucharowe przed mistrzostwami świata odbędą się w Klingenthal i w Lahti. Po światowym czempionacie zmagania zostaną rozegrane w Oslo, Trondheim i Seefeld.

Kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.