Kalendarz Pucharu Świata w biathlonie 2017/2018

fot. M. Król

fot. M. Król

Międzynarodowa Unia Biathlonowa podjęła jakiś czas temu decyzję w sprawie terminarza zawodów Pucharu Świata na przyszły sezon. Inauguracja, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się w Szwecji.

Puchar Świata w biathlonie w sezonie 2016/2017 zostanie zainaugurowany 26 listopada w Oestersund. Zaczniemy, podobnie jak rok i dwa lata temu, od sztafet mieszanych i pojedynczych mieszanych. W drugi weekend grudnia karuzela najszybszych strzelców świata, przeniesie się do Hochfilzen. Przypomnijmy, że właśnie tam rozgrywano minionej zimy mistrzostwa świata. W połowie grudnia karuzela przeniesie się do kraju wielokrotnego zdobywcy kryształowej kuli – Martina Fourcada. Zawody rozgrywane będą w Annecy, a dokładnie w Le Grand Bornand.

Pierwszy miesiąc nowego roku upłynie głównie w Niemczech, bo na zmagania zapraszają nas Oberhof i Ruhpolding. Po przerwie świątecznej biathloniście rozpoczną zmagania już drugiego stycznia. Szesnastego stycznia wszyscy zjadą się do Anterselvy, gdzie odbędzie się ostatni Puchar Świata przed Igrzyskami w Pjongczang. Koreańskie starty o najcenniejsze krążki rozpoczną się dziesiątego lutego od sprintów kobiet. Finałowe zawody o kryształową kulę rozpoczną się w przedostatni weekend marca.

Źródło: IBU

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.