Kalendarz Pucharu Europy 2017/2018 w narciarstwie alpejskim

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

W drugiej połowie października zdecydowanie zwiększa się aktywność kibiców narciarstwa alpejskiego za sprawą inauguracji Pucharu Świata w Sölden. Jednak warto wykorzystać tę okazję i przedstawić kalendarz mniej prestiżowego cyklu, w którym będą mogli startować zawodnicy nadchodzącej zimy, a mianowicie Pucharu Europy.

W zeszłym sezonie dumnym gospodarzem zawodów Pucharu Europy mężczyzn była zakopiańska harenda. Tym razem w Polsce nie będzie żadnego przystanku PE. Kobiecy cykl rozpocznie się w Szwecji w Funesdalen 29. listopada. Start Pucharu Europy mężczyzn również również zaplanowano w Szwecji, w miejscowości Fjätervålen. Pierwsze zawody odbędą się 5. grudnia w slalomie.

Alpejki w grudniu będą mieć możliwość wystartować w Norwegii (Hafjell, Kvitfjell) oraz we Włoszech. W programie zawodów znajduje się m.in. nocny slalom równoległy w Kronplatz oraz zmagania w Andalo i Val di Fassa. Styczeń to dla pań wizyta w Szwajcarii (Melchsee Frutt i Zinal) oraz Austrii (Innerkrems, Zell am See, Zuchensee) z kolejnymi nocnymi slalomami (w Zell am See i Melchsee Frutt), które zyskują sobie coraz większą sympatię. Mniej wypełniony jest kalendarz zmagań w lutym, m.in. ze względu na odbywające się w tym czasie Mistrzostwa Świata Juniorów. W tym miesiącu przewidziane są na razie tylko dwie lokalizacje: niemieckie Bad Wiessee i szwajcarska Crans Montana w drugiej połowie lutego. Nie ma jeszcze natomiast potwierdzenia dla zawodów, które przysługują Francuzom, a również miałyby mieć miejsce w lutym. W marcu zawodniczki czeka wizyta na południu Europy. Najpierw przeprowadzone zostaną zawody w La Molina w Hiszpanii, a kilka dni później rozpoczną się finały w Andorze (Soldeu/El Tarter).

Panowie również po starcie w Szwecji przeniosą się do Norwegii (Trysil), a następnie do Włoch (Obereggen, Kronplatz, Val di Fassa). Nocny slalom w Kronplatz będzie wspólnym wydarzeniem dla kobiet i mężczyzn. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się zmagania w Austrii (Reiteralm). Rywalizacja w Pucharze Europy mężczyzn zostanie wznowiona dopiero w przeddzień święta Trzech Króli w Wengen. Następnie zmagania znów przeniosą się do Austrii (Saalbach, Kirchberg), a później do Francji (Meribel, Val d’Isere, Chamonix). W lutym zawody zorganizują Szwajcarzy (Jaun i St Moritz) oraz Włosi (Sarntal). W marcu Puchar Europy zawita do Norwegii (Kvitfjell), Niemiec (Berchtesgaden ) i Andory na wspólne finały kobiet i mężczyzn.

Kalendarz Pucharu Europy 2017/2018 w narciarstwie alpejskim kobiet

Kalendarz Pucharu Europy 2017/2018 w narciarstwie alpejskim mężczyzn

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.