Kalendarz PŚ w skokach narciarskich 2020/2021 zatwierdzony

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Rada FIS zatwierdziła kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na kolejny sezon. Walka o Kryształową Kulę ponownie ma rozpocząć się w Wiśle. Zakończyć natomiast w Planicy 28 marca 2021.

Zgodnie z zapowiedzią FIS zatwierdza terminarze na nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inauguracja ma nastąpić zgodnie z planem, a zatem w dniach 22-23 listopada w Wiśle. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy odbyć mają się w połowie grudnia. Konkursy w Titisee-Neustadt zostały przeniesione na styczeń za Liberec. Do grona gospodarzy PŚ dołączy nowe miasto, Pekin, który będzie gościł skoczną karuzelę w połowie lutego. Drugi raz z rzędu rozegrane zostaną zmagania w rumuńskim Rasnovie.

Kalendarz PŚ w skokach narciarskich 2020/2021: Mężczyźni | Kobiety

Zmiany dotknęły kalendarz Letniego Grand Prix 2020. Jak informowaliśmy Was kilka tygodni wcześniej, z organizacji zmagań wycofało się Courchevel. Dlatego inauguracja ma nastąpić w Wiśle w dniach 22-23 sierpnia. Istnieje jednak szansa, że polskie konkursu zostaną przesunięte o miesiąc (więcej o tym tutaj). Ewentualnie potwierdzenie w tej sprawie ma pojawić się do 10 czerwca. Finał LGP zaplanowano na 3 października w Klingnethal.

Kalendarz FIS Grand Prix 2020

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj