Kalendarz PŚ w kombinacji norweskiej na sezon 2020/2021

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska

Jakiś czas temu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zatwierdziła kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej na sezon 2020/2021. Poznajmy zatem szczegóły harmonogramu zmagań kombinatorów w trakcie najbliższej zimy.

Zgodnie z założeniami czerwcowej wersji kalendarza Pucharu Świata, zmagania o Kryształową Kulę kombinatorzy norwescy rozpoczną 27 listopada bieżącego roku w fińskiej Ruce, gdzie rywalizować będą w trzech konkursach. Niestety, jak już informowaliśmy, zawody te odbędą się przy pustych trybunach.

Po weekendzie w Finlandii zawodnicy pozostaną na Półwyspie Skandynawskim. W dniach 5-6 grudnia 2020 roku areną ich zmagań będzie norweskie Lillehammer. Tydzień później mają odbyć się kolejne zawody – do tej pory nie podano jednak, kto będzie ich gospodarzem. Na zakończenie 2020 roku (19-20 grudnia) sportowców czeka eskapada w austriackie Alpy, gdzie walczyć będą oni o kolejne pucharowe punkty w Ramsau. W ten sposób zakończy się pierwsza część sezonu.

Drugi period pucharowej karuzeli rozpocznie się od zawodów w estońskiej Otepää (2-3 stycznia 2021 roku), następnie kombinatorzy przeniosą się kolejno do: Chaux-Neuve (9-10 stycznia), Val di Fiemme (15-17 stycznia), Lahti (23-24 stycznia) oraz Seefeld, gdzie w dniach 29-31 stycznia przeprowadzony zostanie cykl Nordic Combined Triple.

Trzecią część pucharowych zmagań kombinatorzy zainaugurują w niemieckim Klingenthal (6-7 lutego), by tydzień później udać się na próbę przedolimpijską do Pekinu (13-14 stycznia). Period ten ma zakończyć się w dniach 20-21 lutego 2021 roku, jednakże nie wybrano jeszcze miejsca, które będzie miało sposobność gościć światową elitę kombinacji norweskiej. Ta zaś – jeśli sytuacja związana z pandemią nie pokrzyżuje szyków organizatorów czempionatu – z pewnością pojawi się już zaledwie kilka dni później (w dniach 23 lutego – 7 marca) na mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

Po docelowej imprezie sezonu rozegrany zostanie ostatni period rywalizacji. W dniach 13-14 marca 2021 roku kombinatorzy będą starali się powiększyć swój dorobek punktowy w Oslo. Na zakończenie sezonu zawodnicy przeniosą się do niemieckiego Schonach, gdzie po dwóch dniach zmagań 21 marca najlepsi kombinatorzy zimy odbiorą wywalczone przez nich trofea.

Kalendarz PŚ w kombinacji norweskiej mężczyzn na sezon 2020/2021

Źródło: fis-ski.com