Kalendarz LGP 2016: Courchevel zainauguruje sezon letni

DSC_6950-KopiowanieTym razem nie w Wiśle a w Courchevel zostanie zainaugurowany sezon Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Zawody tej rangi zawitają jednak na skocznię im. Adama Małysza w przedostatni weekend lipca.

Komisja skoków obradowała dzisiaj w Zurychu nad terminarzami zawodów w skokach narciarskich. Wcześniej informowaliśmy o kalendarzu Pucharu Świata 2016/2017 (przeczytaj tutaj), ale opublikowano także terminy zmagań Letniej Grand Prix 2016. Tym razem sezon rozpocznie się 16. lipca w Courchevel na dużej skoczni. Dzień wcześniej rozpoczną kobiety, z tym że na normalnym obiekcie. Następnie skoczkowie zawitają do Wisły, gdzie 22. lipca odbędzie się konkurs drużynowy a dzień później indywidualny. Co ciekawe, konkurs drużyn w Polsce jest w chwili obecnej jedynym takim w trakcie całego sezonu.

W trakcie całego lata zaplanowano 13 konkursów mężczyzn i 5 kobiet. Prócz wyżej wymienionych miejsce, skoczkowie zawitają jeszcze do Hinterzarten, Einsiedeln, Hakuby, Czajkowskiego, Ałmaty i Hinzenbach. Finałowe zmagania zaplanowano w tym roku w Klingenthal (2. października). Skoczkinie prócz Courchevel spotkają się w Czajkowskim i Ałmatach. Można zatem powiedzieć, że względem ubiegłego roku niewiele się zmieniło. W terminarzu brakuje tylko Zakopanego, które po ubiegłorocznej wpadce, tym razem nawet się nie starało.

Kalendarz LGP 2016

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.