Kalendarz biathlonistów pod lupą. Co jest nowością? Od wiosny do zimy #20

Tydzień temu analizowaliśmy kalendarz biegaczy. Tym razem przyszedł czas na biathlonowy Puchar Świata. W dzisiejszym, dwudziestym wydaniu Od wiosny do zimy szczegółowo dowiecie się, gdzie się rozpocznie, a gdzie zakończy, co jest nowością w kalendarzu, a które pucharowe przystanki zostały zachowane.

Już na sam początek nastąpiła zmiana w kalendarzu. Puchar Świata 2018/2019 nie rozpocznie się w Oestersund, a w Pokljuce w dniach 30 listopada – 9 grudnia. Z tego faktu zadowolona jest m.in. Monika Hojnisz, która powiedziała nam o tym w wywiadzie. W tamtym roku na inauguracje w Szwecji wygrywali Nadiezna Skardino, która zakończyła karierę, Denise Herrmann, bracia Boe oraz Martin Fourcade.

 

Potem przyjdzie czas na Hochfilzen, tak jak w tamtym roku. W biegach indywidualnych triumfowały Daria Domraczewa, która także skończyła karierę oraz Anastazja Kuzmina. W sztafecie najlepsze były Niemki. U panów wygrywał Johannes Boe. W rywalizacji drużynowej wygrali Norwegowie.

 

Z Austrii przeniesiemy się do Czech – Nowego Mesta, którego zabrakło w ubiegłorocznym kalendarzu. Następne przystanki biathlonowego Pucharu Świata znajdować się bedą w Niemczech. Najpierw przyjdzie czas na Oberhof. Tam w tamtym roku Kuzmina oraz Fourcade byli najlepsi, a w sztafetach triumfowała Francja i Szwecja. W Ruhpolding natomiast wśród pań indywidualnie najlepsze były Kaisa Makarainen i Dorothea Wierer, a wśród męzczyzn dwukrotnie triumfował Johannes Boe. W sztafeta triumfowały reprezentacje Niemiec i Norwegii.

 

We włoskim Rasen-Antholz odbędą się kolejne zawody. W poprzednim sezonie triumfowali tam: Eckhoff, Dahlmeier, Domraczewa, dwukrotnie Boe oraz Fourcade.

 

Kanadyjskie Canmore to kolejna miejscowość, której w tamtym roku nie było. Biathlonistki i biathloniści będą tam rywalizować w dniach 4-10 lutego. Po Canmore kolejna nowość – Soldier Hollow. Będzie to rozgrzewka przed mistrzostwami świata w Oestersund (z tego powodu właśnie nie odbywa się tam inauguracja). Odbędą się one w dniach 7-17 marca 2019. Puchar Świata zakończy się 24 marca w Oslo. W tamtym sezonie w Norwegii triumfowali Kuzmina, Domraczewa, L’Abee-Lund i Fourcade.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Tessa Worley wygrała pierwsze zawody alpejskiego Pucharu Świata, 
*alpejczycy nie mogli rozpocząć rywalizacji ze względu na niekorzystną pogodę,
*Dawid Kubacki został mistrzem Polski, a Killian Peier Szwajcarii,
*wśród biegaczy norweskich zapanowała epidemia,
*Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń trenują poza kadrą?

źródło: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.