Kaisa Makarainen trenuje we Francji

fot: biathlon-pokljuka.com

fot: biathlon-pokljuka.com

Kaisa Makarainen ostatnie dni spędziła we francuskim La Balme, gdzie przygotowywała się do sezonu zimowego. Na obozie treningowym Finka spotkała się także ze swoją byłą rywalką z biathlonowych tras, mistrzynią olimpijską Marie Dorin Habert.

Kaisa Makarainen miniony sezon zakończyła na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Finka miała przyzwoity początek zimy, ale w kolejnych tygodniach przytrafiały jej się dużo słabsze starty, przeplatane lepszymi wynikami. Na mistrzostwach świata w Oestersund reprezentantka Finlandii także nie była w najlepszej dyspozycji i przez to mogła się czuć rozczarowana poprzednim sezonem.

36-latka nie chce powtórzyć scenariusza z minionej zimy i dlatego sumiennie przygotowuje się do sezonu 2019/2020, gdzie głównym celem Finki będzie czempionat globu w Anterselvie. Makarainen ostatnie dni spędziła we Francji, a konkretnie w La Balme, szlifując swoją formę na obozie treningowym. – Mój pierwszy obóz treningowy we Francji. Jest tu bardzo miło i cieszę się, że mogłam spotkać zarówno starych, jak i nowych przyjaciół – napisała Finka na Instagramie.

Biathlonistka z Finlandii za dwa tygodnie pojawi się w Norwegii, gdyż na ostatni tydzień sierpnia zaplanowano niezwykle prestiżowe zawody BlinkFestival, w których Makarainen zapowiedziała swój udział. Rok temu 36-latka w biegu Lysebotn Opp zajęła 14. miejsce.

Źródło: Instagram

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.