Kaisa Makarainen trenerką młodych biathlonistów

fot. Mateusz Król

Kaisa Makarainen po minionym sezonie zakończyła karierę sportową, ale nie zamierza rozstawać się z biathlonem. Jedna z najlepszych biathlonistek w XXI wieku podpisała kontrakt i została trenerką młodych biathlonistów z klubu Vuokatti Sport.

fot. Mateusz Król

Trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata w biathlonie rozpoczyna nową przygodę w swoim życiu. Kaisa Makarainen swoje doświadczenie z tras i strzelnicy będzie chciała przekazać młodym biathlonistom w swoim kraju. Właśnie została trenerką w klubie Vuokatti Sport.

O podjęciu nowej pracy Kaisa pisała na swoim profilu na Instagramie. – Na początku zastanawiałam się, czy to nie dzieje się zbyt szybko – przyznała Makarainen. – Zawsze jednak myślałam, że fajnie byłoby sprawdzić się poza trasą, od strony pracy po drugiej stronie w biathlonie – dodała.

Następnie Finka opublikowała na swoim profilu post ze zdjęciem zespołu. – Dziękuję Vuokatti Sport za możliwość sprawdzenia się jako trener tych młodych sportowców. Dziękuję również Ville Nousiainen i Kalle Lassila za wspaniałą pracę zespołową, jako moich asystentów i oczywiście dla sportowców, którzy byli zmotywowani do słuchania i uczenia się. Nadchodzą kolejne obozy – napisała.

Źródło: fondoitalia.it

Mateusz Król
Obserwuj