Kaisa Makarainen przygotowuje się do nadchodzącego sezonu

fot: biathlon-pokljuka.com

fot: biathlon-pokljuka.com
fot: biathlon-pokljuka.com

Kaisa Makarainen powoli zaczyna się przygotowywać do sezonu 2016/2017 w biathlonowym Pucharze Świata. Fińska biathlonistka w rozmowie z portalem ltasanomat.fi opowiadała o swoich treningach i o życiu sportowca.

Kaisa Makarainen była jedną z największych faworytek do triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. Finka, pod nieobecność Darii Domraczewej, miała w cuglach zapewnić sobie Kryształową Kulę i powalczyć o kilka medali na mistrzostwach świata w Oslo. Finka nie była jednak w tak wybornej formie, jak się spodziewano i ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji w sezonie 2015/2016, a ze stolicy Norwegii wyjechała z jednym brązowym krążkiem.

Makarainen nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek po czterech miesiącach wyczerpujących startów. Finka do treningów wróciła już w maju, aby nie zrobić sobie zaległości. 33-latka czeka jednak na start obozu we Włoszech, który miał się rozpocząć na początku lipca. – Okres odpoczynku był dla mnie zabawny, bo praktycznie nie myślałam o sporcie. […] W domu zawsze jest dużo więcej zajęć, a prowadzenie normalnego życia w połączeniu z treningami jest bardzo trudne. Kiedy docieram na obóz wszystko jest już gotowe, wszystko wydaje się takie proste – mówiła fińska biathlonistka.

Na obóz treningowy Kaisa Makarainen wyjechała do Toblach, aby tam szlifować formę przed nadchodzącym sezonem. Oprócz Finki mają się tam także pojawić zawodniczki znane z Pucharu Świata w biegach narciarskich: Krista Parmakoski i Aino-Kaisa Saarinen. – Na obozie w Toblach będę przez kilka tygodni. W tym samym miejscu mają także trenować Krista [Parmakoski] i Aikku [Aino-Kaisa Saarinen]. Zawsze można je wyciągnąć na wspólne treningi – zaznaczyła. Finka dodała także, że do sezonu 2016/2017 będzie w dużej mierze przygotowywać się w ten sam sposób jak do zakończonego kilka miesięcy temu sezonu 2015/2016.

Źródło: ltasanomat.fi

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.