Kadry norweskich alpejczyków na sezon 2017/2018

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Norwegia to jeden z pierwszych krajów, który wybrał i ogłosił kadry narodowe w narciarstwie alpejskim na przyszły sezon tj. 2017/2018. Podobnie było w poprzednich latach. Na wsparcie Norweskiego Związku Narciarskiego będzie mogło liczyć w sumie 38 zawodników. 

W porównaniu do poprzedniego sezonu, liczba zawodników objętych opieką została zwiększona. W sezonie 2017/2018 w kadrach narodowych będzie o 7 alpejczyków więcej. Utworzone zostały cztery główne grupy dla zawodników pełnosprawnych: grupy Pucharu Świata kobiet i mężczyzn oraz grupy Pucharu Europy dla obu płci. W kadrze Norwegii jest również jeden zawodnik niepełnosprawny – Jesper Saltvik Pedersen – jeżdżący na monoski w pozycji siedzącej.

Kadra kobiet na PŚ została powiększona o dwie zawodniczki. Do pięciu alpejek, które znajdowały się w niej już w sezonie 2016/2017 dołączą Kristin Anna Lysdahl oraz Kristina Riis-Johannessen. W ogłoszonym składzie nie ma Lotte Smiseth Sejersted, która w tym sezonie zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Sejersted podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Również dwóch zawodników więcej znalazło się w głównej kadrze mężczyzn. Z kadry Pucharu Europy do kadry Pucharu Świata awansowali Marcus Monsen oraz Adrian Smiseth Sejersted. Kristine Gjelsten to jedyna zawodniczka, która pozostała w kadrze Pucharu Europy kobiet. Z kadry juniorek przeszły do niej Guro Hvammen, Thea Louise Stjernesund i Kajsa Vickhoff Lie. Dodatkowo w tym zespole trenować będą Kaja Norbye, Marte Monsen i Marte Berg Edseth. Kadrę opuściła natomiast Julie Flo Mohagen. Nowe twarze w kadrze PE mężczyzn to Tobias Windingstad, Tomas Markegård, Bjørn Brudevoll, Joachim Jagge Lindstøl, Fabien Wilkens Solheim oraz Aleksander Sannes Thorsen.

Trenerzy kadry kobiet to Tim Gfeller oraz Erik Skaslien, zaś szkoleniowcami kadry mężczyzn są Christian Mitter i Johnny Davidson.

Zespół Pucharu Świata kobiet

Ragnhild Mowinckel
Nina Løseth
Mina Fuerst Holtmann
Maria Therese Tviberg
Maren Skjøld
Kristina Riis-Johannesen
Kristin Anna Lysdahl

Zespół Pucharu Świata mężczyzn

Aksel Lund Svindal
Leif Kristian Haugen
Kjetil Jansrud
Henrik Kristoffersen
Sebastian Johan Foss Solevåg
Aleksander Aamodt Kilde
Jonathan Nordbotten
Rasmus Windingstad
Bjørnar Neteland
Axel William Patricksson
Adrian Smiseth Sejersted
Marcus Monsen

Zespół Pucharu Europy kobiet

Kristine Gjelsten Haugen
Guro Hvammen
Kajsa Vickhoff Lie
Thea Louise Stjernesund
Marte Monsen
Marte Berg Edseth
Kaja Norbye

Zespół Pucharu Europy mężczyzn

Stian Saugestad
Henrik Røa
Peder Dahlum Eide
Patrick Haugen Veisten
Timon Haugan
Tobias Windingstad
Tomas Markegård
Bjørn Brudevoll
Joachim Jagge Lindstøl
Fabien Wilkens Solheim
Aleksander Sannes Thorsen

Niepełnosprawny

Jesper Saltvik Pedersen

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.