Kadra Polski bez zmian na Puchar Świata w Oberhofie

fot. M. Król

fot. M. Król

Reprezentacja Polski pojawi się w Oberhofie – gdzie od czwartku rozpoczną się kolejne w tym sezonie zawody biathlonowego Pucharu Świata – w siedmioosobowym składzie. Biało-czerwoni do poniedziałku przebywali na zgrupowaniu w Żeleznej Rudzie, a teraz trenują już na trasach na których w będą walczyli o pucharowe punkty.


Męska część biathlonowej kadry Polski wystartuje w Oberhofie w składzie: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. Trener Kołodziejczyk, który powołał wymienioną trójkę, przyznał, że niemieckie Aber nie było przypadkowym wyborem na zgrupowanie. Specjalnie wybraliśmy Arber na miejsce treningów, bo pod względem konfiguracji tras, wysokości nad poziomem morza oraz pogody, obiekt przypomina ten w Oberhofie – powiedział trener.

W identycznym zestawieniu co w grudniowych zawodach Pucharu Świata w Oberhofie pojawią się także Polki. Trenerka kadry Nadia Biełowa do Niemiec zabrała Monikę Hojnisz, Kingę Zbylut, Kamilę Żuk oraz Karolinę Pitoń. To właśnie ta czwórka ma zapewnić kolejne pucharowe punkty i powalczyć o wysokie miejsce w niedzielnej sztafecie, która zakończy weekend w Oberhofie. Wcześniej zostaną rozegrane sprinty i biegi pościgowe.

Zawody w Oberhofie rozpoczną się w czwartek, ale na razie nie ma pewności czy plan zawodów nie ulegnie zmianie. Trener kadry biathlonistów opowiedział bowiem o trudnych warunkach pogodowych panujących w Turyngii. Przyjeżdżając do Oberhofu byliśmy zaskoczeni, że poza stadionem nigdzie nie ma śniegu. Dopiero we wtorek napadało może z 15 cm i zrobiło się biało. Wieje jednak tak, że głowę może urwać. W kolejnych dniach ma się jednak trochę uspokoić, obniży się też temperatura – mówił trener Kołodziejczyk.Źródło: Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.