Kadra juniorów wystartuje w Hinterzarten!

Przemysław Kantyka
fot. Kinga Kluk

Już w najbliższy weekend w dniach 8-9 sierpnia w Hinterzarten, odbędą się kolejne zawody z cyklu FIS Cup. Trener kadry juniorów Robert Mateja zadecydował, iż do Niemiec udadzą się ci sami zawodnicy, którzy wcześniej wystartowali na pierwszych zawodach tego cyklu w Villach. O kolejne punkty powalczą: Przemysław Kantyka, Adam Ruda, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Sebastian Hebel, Paweł Gut, Andrzej Stękała, Dawid Jarząbek oraz znajdujący się poza kadrą – Stanisław Biela.

Do Hinterzarten udadzą się także nasze skoczkinie: Magdalena Pałasz oraz Joanna Szwab. O wtorkowym treningu na skoczni w Szczyrku wypowiedział się trener kadry kobiet Sławomir Hankus: Dzisiejszy trening w Szczyrku wypadł nieźle, jednak ja zawsze powtarzam, że o wszystkim przekonamy się na zawodach. W środę dziewczyny będą trenowały jeszcze indywidualnie w domu, natomiast w czwartek rano wspólnie z Kadrą Juniorów Roberta Matei wyruszymy do Hinterzarten.

W klasyfikacji generalnej zawodów z cyklu FIS Cup na trzecim miejscu znajduję się Łukasz Podżorski (109 pkt) a tuż za podium plasuje się Dawid Jarząbek (105 pkt).
W kategorii kobiet 15. miejsce zajmuje Magdalena Pałasz.

źródło: Anna Karczewska / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.