Kadra Francji na PŚ w Sölden

fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA

fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA
fot. Stefho74 via Foter.com / CC BY-NC-SA

Francuzi jako jedni z pierwszych podali skład zawodników, którzy wystąpią na Pucharze Świata w Sölden za tydzień. W rozpoczęciu sezonu w Austrii weźmie udział 9 pań i sześciu panów.

Otwierające sezon giganty w Sölden już za tydzień. Liderem męskiej reprezentacji na te zawody będzie Alexis Pinturault, ale Francja może poszczycić się kilkoma alpejczykami mogącymi powalczyć o zwycięstwo. Na potwierdzenie tej tezy wystarczy przytoczyć fakt, że w klasyfikacji giganta w poprzednim sezonie aż czterech Francuzów znalazło się w czołowej szóstce. Poza Pinturaultem, który ustąpił tylko Hirscherowi byli to Mathieu Faivre, Victor Muffat-Jeandet oraz Thomas Fanara. Cała wspomniana trójka dostanie szansę powalczenia o dobry wynik na lodowcu Rettenbach 23. października. Poza nimi wystąpi również Steve Missilier oraz jeszcze jeden zawodnik, którego nazwisko nie jest na razie znane.

Nieco liczniejsza jest reprezentacja kobiet. W gronie 9 zawodniczek nominowanych do startu w Sölden są Taïna Barioz i Tessa Worley. Dla Barioz poprzedni sezon był najlepszym w karierze (w gigancie zajęła 10. miejsce), natomiast Worley (w sezonie 2015/2016 na 11. miejscu w gigancie) stara się powrócić do dawnej formy kiedy bywała jedną z głównych faworytek zawodów gigantowych. Obok nich W Solden pojawią się Anne-Sophie Barthet, Adeline Baud-Mugnier, Coralie Frasse-Sombet, Estelle Alphand, Clara Direz, Joséphine Forni oraz Marie Massios.

Rywalizacja kobiet w Sölden będzie mieć miejsce w sobotę 22. października, natomiast zawody panów odbędą się nastepnego dnia. Pierwsze przejazdy rozpoczną się o godzinie 10:00.

Źródło: ffs.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.