Kadra Austrii, Norwegii, Szwecji, Słowenii, Słowacji, Kanady i Japonii na PŚ w Sestriere i Val d’Isere

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Poznaliśmy kolejne składy na najbliższe zawody alpejskiego PŚ. Zawodników i zawodniczki, którzy wystąpią w slalomie i w gigancie ogłosili już m.in. Austria, Norwegia, Szwecja, Słowacja, Słowenia i Japonia.

Austrię w slalomie gigancie kobiet reprezentować będą w Sestriere Stephanie Brunner, Elisabeth Kappaurer, Michaela Kirchgasser, Nina Ortlieb, Bernadette Schild, Rosina Schneeberger, Katharina Truppe. W slalomie pojadą Stephanie Brunner, Katharina Huber, Elisabeth Kappaurer, Michaela Kirchgasser, Katharina Gallhuber, Julia Grünwald, Katharina Liensberger, Bernadette Schild, Rosina Schneeberger, Katharina Truppe oraz bardzo dobrze spisująca się w Pucharze Europy Chiara Mair. W zawodach gigantowych mężczyzn pojawią się Marcel Hirscher, Philipp Schörghofer, Roland Leitinger, Christoph Nösig, Manuel Feller, Marco Schwarz, Marcel Mathis, Meier Daniel und Christian Hirschbühl, a w slalomie Marcel Hirscher, Marco Schwarz, Christian Hirschbühl, Manuel Feller, Marc Digruber, Michael Matt, Dominik Raschner oraz debiutant Richard Leitgeb.

W składzie Norwegii na slalom gigant kobiet są Nina Løseth, Maren Skjøld oraz Ragnhild Mowinckel. W slalomie pokażą się już tylko Skjøld i Løseth. W PŚ mężczyzn w gigancie wystąpią Leif Kristian Haugen, Henrik Kristoffersen, Sebastian Johan Foss Solevåg, Jonathan Nordbotten. Nie będzie zatem vice-lidera PŚ Kjetila Jansruda. W slalomie pojedzie pięciu Norwegów: Leif Kristian Haugen, Henrik Kristoffersen, Bjørnar Neteland, Axel William Patricksson i Rasmus Windingstad.

Kadra Słowenii na zawody mężczyzn składać się będzie z dwóch zawodników. Zarówno w slalomie jak i w gigancie startować będą Žan Kranjec i Štefan Hadalin. W PŚ kobiet w slalomie gigancie wezmą udział Ana Drev, Tina Robnik, Katarina Lavtar i Ana Bucik. W slalomie pojadą Bucik i Maruša Ferk.

Szwedzi do udziału w PŚ w Val d’Isere wybrali takich zawodników jak André Myhrer, Mattias Hargin, Jens Byggmark, Anton Lahdenperä, Matts Olsson i Kristoffer Jakobsen. W Sestriere w rywalizacji kobiet pokażą się Frida Hansdotter, Maria Pietilä Holmner, Kajsa Kling, Anna Swenn-Larsson, a także Emelie Wikström.

Słowacja będzie reprezentowana w Sestriere tradycyjnie przez Petrę Vlhovą i Veronikę Zuzulovą. W Val d’Isere pojawią się bracia Andreas i Adam Zampa.

Kanadyjski zespół na PŚ w Sestriere składać się będzie z 5 kobiet. Są to Candace Crawford, Valérie Grenier, Marie-Michèle Gagnon, Erin Mielzynski i Laurence St-Germain. W Val d’Isere wystąpi trzech alpejczyków z Kanady: Philip Brown, Trevor Philp i Erik Read.

Jedyną zawodniczką reprezentującą Japonię w Sestriere będzie Emi Hasegawa. Japonka ma już na koncie pierwsze punkty PŚ w tym sezonie. W Killington zajęła 26. miejsce w gigancie. Niewiele zabrakło jej do awansu do czołowej 30 w slalomie. W tej konkurencji zajęła 32. miejsce.

Źródło: skiforbundet,no, skionline,ch, alpinecanada.org, skidor.com, sport.aktuality.sk, ski-japan.or.jp, ekipa24.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.