Kadra A trenuje w Polsce

Andrzej Stekala Rozbieg 002Od początku tygodnia na skoczni im. Adama Małysza trwa zgrupowanie kadry A. Zawodnicy biorą udział w tradycyjnych treningach oraz testy na na platformie dynamometrycznej. Pracę skoczków obserwuje również sam Adam Małysz.

Od poniedziałku w Wiśle trenują Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Klemens Murańka, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny z Hakuby powrócili dopiero w poniedziałek i dołączyli do reszty w środę. Skoczkowie nie uważają, iż na zgrupowaniu jest im łatwo, treningi siłowe są bardzo wymagające, co ma wpływ na jakość skoków. Z wybrania nowego trenera jest bardzo zadowolony konsultant kadry, Adam Małysz. – Jestem przekonany, że decyzja o wybraniu nowego trenera była pozytywną decyzją. Sztab szkoleniowy bardzo dobrze się rozumie i robi wszystko w tym kierunku, by chłopcy jak najlepiej skakali. Widzę też, że zawodnicy mają duże zaufanie do trenerów, a to jest podstawa – komentuje i dodaje, iż ma nadzieję, że Maciej Kot przełoży dobre wyniki z lata na zimę.

W ostatnim dniu zgrupowania, czwartek, 1 września, odbędzie się otwarty, dla mediów trening na skoczni w Wiśle – Malince. Fotorelacja z tego wydarzenia pojawi się już niebawem na naszej stronie.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.