Kadra A bez Jana Ziobry? Znamy decyzję Stefana Horngachera

Jak donosi portal eurosport.onet.pl trener Stefan Horngacher podjął już decyzję kto w kolejnym sezonie będzie należał do kadry A w skokach narciarskich. Jest kilka niespodzianek. 

Prawdopodobny skład kadry A podał w rozmowie z eurosport.onet.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Według niego w głównej kadrze prowadzonej przez Stefana Horngachera obok drużynowych mistrzów świata, czyli Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Kamila Stocha znajdzie się również Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Krzysztof Miętus. To nazwisko tego ostatniego wzbudza największa zaskoczenie. Miętus od kilku sezonów prezentuje bowiem słabszą dyspozycję, a ostatniej zimy był członkiem kadry B prowadzonej przez Roberta Mateję. W minionym sezonie startował w Pucharze Kontynentalnym, w którym nie zdobył ani jednego punktu. – Krzysztof Miętus został włączony do kadry A na wniosek trenera Horngachera. Tak mamy wytyczne skonstruowane, że tego ostatniego zawodnika w grupie, czy to do kadry, czy na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego, trener ma prawo wybrać według własnego uznania. Szkoleniowiec widzi w tym zawodniku duży potencjał. Zresztą Miętus już był w czołówce, ale potem zniknął na pewien czas. Zdaniem Horngachera to chłopak, którego stać na to, by wrócił na swój dawny poziom – powiedział portalowi Apoloniusz Tajner.

Obecność Krzysztofa Miętusa w kadrze jest zaskoczeniem przede wszystkim w obliczu nieobecności w niej Jana Ziobry, który w tym sezonie zdobył 122 pkt w Pucharze Świata, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 31. miejscu, czyli oczko wyżej niż Stefan Hula. Pełen skład wszystkich kadr poznamy w przyszłym tygodniu. Wiadomo jednak, że kadra B liczyć będzie ośmiu zawodników, a jej trenerem będzie Czech Radek Żidek.

źródło: eurosport.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.