Kacper Tarnawski: “Zawsze z tyłu głowy jest myśl, że walczymy z najlepszymi” [wywiad]

fot. Polski Związek Saneczkarski

fot. Polski Związek Saneczkarski

Przed nowym sezonem doszło do wielu zmian w polskiej kadrze saneczkarskiej. Do grupy narodowej dołączył Kacper Tarnawski, który zastąpił Macieja Kurowskiego. Z racji zbliżającej się zimy przeprowadziliśmy wywiad z młodym reprezentantem Polski.

Kamil Karczmarek: Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z saneczkarstwem?

Kacper Tarnawski: Do uprawiania saneczkarstwa namówił mnie mój ojciec. To on, gdy miałem 9 lat, zapisał mnie do klubu i woził na treningi.

Zadebiutowałeś już w Pucharze Świata. Jakie uczucia towarzyszyły startowi w tych zawodach?

Towarzyszyły mi bardzo duża adrenalina i chęć walki. Była także trema, bo zawsze z tyłu głowy jest myśl, że walczymy z najlepszymi.

W nadchodzącym sezonie będziesz regularnie startować w Pucharze Świata. Czego spodziewasz się po tym nowym dla Ciebie doświadczeniu?

Będzie to bardzo trudne. O ile w Europie większość torów mam objeżdżonych, to obiekty w Stanach Zjednoczonych czy Rosji będą dla mnie czymś nowym i wielką niewiadomą.

Jakie cele stawiasz sobie na Puchar Świata?

Moim głównym celem w tym sezonie jest objeżdżanie nowych torów. Chcę również wywalczyć kwalifikację do jak największej liczby zawodów.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do sezonu?

W czasie letnim nie próżnujemy. Oprócz treningów ogólnorozwojowych, mamy też treningi specjalistyczne, takie jak jazda na sankach z doczepionymi kółkami po torach betonowych lub treningi startów na wieżach sztucznie lodzonych.

Po zakończeniu kariery przez Macieja Kurowskiego zostaliście w kadrze z Mateuszem Sochowiczem. Zapewne jako młodzi zawodnicy będziecie chcieli włączyć się do rywalizacji i sprawić niespodziankę.

Tak. Z Mateuszem dokładamy wszelkich starań, aby kąsać rywali. Będziemy walczyć o to, żeby znajdować się jak najwyżej tabeli wyników.

Kolejnym długofalowym celem są igrzyska olimpijskie w Pekinie. Myślisz już o tych niezwykle ważnych zawodach?

Tak. Igrzyska olimpijskie to moje marzenie od małego i zrobię, co mogę, aby marzenia stały się rzeczywistością.

Dziękuję za wywiad.

Dziękuję.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.