8DCEFD0FECE901467EC6440827527BA9FCF6ADDB982FC77C16A4B5484414C5EE
fot. http://static.err.ee/

Kaarel Nurmsalu wygrał niedawno mistrzostwa Estonii i wydawałoby się, że po dwóch latach przerwy wróci do skoków na poważnie. W rozmowie z portalem Skijumping.pl zaprzeczył jednak tym spekulacjom. 

Wielkim zaskoczeniem była decyzja Kaarela Nurmsalu o zakończeniu kariery sportowej. Estończyk ogłosił to po najlepszym sezonie w karierze. Od tamtej pory słuch po nim zaginął, jednak wygrał niedawno mistrzostwa swojego kraju i to ze sporą przewagą. Kibice myślący, że to powrót do kariery byłego brązowego medalisty mistrzostw świata juniorów, mogą poczuć się rozczarowani. – Nie wracam jednak do skoków. Do powrotu potrzebowałbym pieniędzy, których nadal nie ma – powiedział w wywiadzie dla Skijumping.pl Kaarel Nurmsalu.

Były skoczek nie zamierza wracać, mimo że jego trener powiedział, że skoki z krajowego czempionatu były lepsze niż te, dzięki którym dwa lata temu wywalczył szóste miejsce w Pucharze Świata. Estończyk dziś jest szczęśliwym ojcem i studentem. – Studiuję ekonomię na Uniwersytecie w Tallinie. Pracuję też w firmie Ramirent Baltic AS. I najważniejsza rzecz – mam małego synka, który bardzo szybko rośnie – mówił.

Źródło: Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.