Już za tydzień Puchar Świata w Wiśle

WisłaTrwają przygotowania do kolejnych polskich konkursów Pucharu Świata w Wiśle. Już za tydzień w piątek, odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych zawodów.

Według organizatorów pogoda dopisuję do przygotowania skoczni. Świeży śnieg, który spadł na zeskok w ostatnich dniach przy pomocy armatek śnieżnych oraz śniegu przywiezionego z wyższych partii gór pozwala na sprawne przygotowanie obiektu. Na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy skoczków z 17 reprezentacji.

O  sprawnym przygotowaniu obiektu im. Adama Małysza opowiada Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz, który poinformował, że.  – Z nocy ze środy na czwartek przez cała noc pracowały armatki śnieżne. Jak mówi – 45 niedużych ciężarówek przetransportowało śnieg spod Baraniej Góry. Większe samochody nie dałyby rady przejechać po wąskich, górskich traktach. Nie ukrywam, że ten śnieg bardzo nam się przydał. Obecnie mamy go tyle, ile jest nam potrzebne do przeprowadzenia zawodów. – Tłumaczy Andrzej Wąsowicz.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby od południa soboty (27 luty) skocznia im. Adama Małysza była przygotowana do skakania. Na terenie obiektu został już postawiony telebim oraz jedna z dwóch trybun siedzących. Druga ma być gotowa dziś (26 luty).

Źródło: Pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.