Już wkrótce powstanie Muzeum Sportów Zimowych!

fot. Mateusz Król

Już wkrótce w “stolicy polskich Tatr”, powstanie Muzeum Sportów Zimowych. To właśnie w tym mieście rokrocznie ma miejsce Puchar Świata  w skokach narciarskich. Na Wielkiej Krokwi swoje sukcesy odnosili Adam Małysz i Kamil Stoch. Oprócz skoków historia tego miasta bogata jest w tradycje związane ze sportami zimowymi.

W obiekcie muzeum zostaną zaprezentowane ekspozycje, które będą łączyć wszystkie zimowe dyscypliny sportu. Oprócz nich będą również przedstawione przedmioty związane z turystyką tatrzańską i ratownictwem górskim.

Według prezesa Towarzystwa Opieki nad Zabytkami muzeum to ma być nie tylko placówką ekspozycyjną, ale także badawczą. Jak mówi odwiedzający będą mogli zobaczyć także archiwalne zdjęcia, filmy, odznaki, dokumenty itp. Nie zabraknie również nowoczesnej sali audiowizualnej. Po zwiedzaniu będzie można odpocząć w przytulnej kawiarence, a także zakupić książki związane ze sportami zimowymi.

Placówka ta powstanie w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem, w budynku dawnej szkoły muzycznej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.