Już w weekend Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach

fot. polskieradio.pl
fot. polskieradio.pl

Już w najbliższy weekend na trasach nartorolkowych w Dusznikach – Zdroju, odbędą się Mistrzostwa Polski w biathlonie. Udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi biathloniści i biathlonistki w Polsce.

Na Polanie Jamrozowej wystartuje cała Polska czołówka biathlonu, na czele z wicemistrzynią świata z Kontiolahti – Weroniką Nowakowską – Ziemniak oraz Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Nasza kadra przyjedzie na start zawodów prosto ze zgrupowania w Niemczech. Zawody w Dusznikach – Zdroju będą też ostatnim testem dla naszych biathlonistów przed Mistrzostwami Świata w biathlonie na nartorolkach w rumuńskim Cheile Gradistei.

Dla Weroniki Nowakowskiej – Ziemniak będą to bardzo ważne zawody, ponieważ pochodzi ona właśnie z Dusznik – Zdroju – Weronika pochodzi z Dusznik, ale jakoś nigdy nie miała tam dobrych wyników i teraz pewnie będzie chciała to zmienić. Rok temu ani razu nie stanęła na podium i chęć rewanżu może ją dodatkowo zmotywować. Ktoś może powiedzieć, że to tylko nartorolki, ale to mistrzostwa Polki, czyli zawody prestiżowe – powiedział dla PAP rzecznik Polskiego Związku Biathlonu Sebastian Krystek.

Program MP w biathlonie na nartorolkach

sobota, 22 sierpnia

13:00 – sprint juniorek młodszych
13:45 – sprint juniorów młodszych
15:30 – sprint juniorek i seniorek
16:15 – sprint juniorów i seniorów

niedziela, 23 sierpnia

10:15 – bieg pościgowy juniorek i seniorek
11:00 – bieg pościgowy juniorów i seniorów
13:00 – bieg pościgowy juniorek młodszych
13:45 – bieg pościgowy juniorów młodszych

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.