Już w ten weekend Letnie Mistrzostwa Polski w Szczyrku

100_6546

Już w ten piątek i sobotę w Szczyrku odbędą się letnie mistrzostwa Polski zarówno w skokach narciarskich jak i kombinacji norweskiej. Zawody rozegrane zostaną na kompleksie skoczni Skalite.  Natomiast kombinatorzy norwescy po za wcześniej wspomnianym obiektem wystartują także na trasie nartorolkowej również w Szczyrku.

Jedyną niewiadomą jest występ w konkursie Jakuba Wolnego – To zbyt ważna postać dla polskich skoków, by ryzykować, ale wiem, że Kuba już trenuje – powiedział Wąsowicz. Organizatorzy weekendowych zmagań spodziewają się nawet 1000 kibiców – Trybuny mogą pomieścić około tysiąca widzów. Spodziewamy się, że zasiądzie na nich 800-900 kibiców – dodał wiceprezes PZN. Tytuł letniego mistrza Polski w skokach mężczyzn bronić będzie Piotr Żyła (który rok temu wyprzedził Kamila Stocha i Bartłomieja Kłuska), a w kombinacji norweskiej Adam Cieślar (przed Pawłem Słowiokiem i Mateuszem Wantulokiem).

W Polsce letnie mistrzostwa kraju w skokach odbywają się od 1996 roku. Na początku zawody odbywały się jedynie na skoczni normalnej, a dokładnie na Średniej Krokwi w Zakopanem. Od 2004 roku tytuł ten można zdobyć na skoczni zarówno normalnej jak i dużej. Prócz wspomnianej wyżej skoczni, arenami zmagań stały się Wielka Krokiew i skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Mistrzem wśród mistrzów kraju jest Adam Małysz, który na najwyższym stopniu podium stanął 18- krotnie. Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet rozegrano po raz pierwszy 11 października 2014 w Szczyrku – Skalite (HS-77), gdzie wystartowało 13 zawodniczek, a pierwszą historyczną mistrzynią została Magdalena Pałasz.

Program zawodów:

9 października, piątek

9:30 – seria próbna skoków do kombinacji norweskiej

10:15 – seria skoków do kombinacji norweskiej

12:30 – bieg do kombinacji norweskiej

14:15 – seria próbna skoków kobiet

14:30 – kwalifikacje do konkursu skoków

15:45 – 1. seria konkursu indywidualnego kobiet

16:00 – 1. seria konkursu indywidualnego mężczyzn

17:00 – seria finałowa konkursu kobiet

17:15 – seria finałowa konkursu mężczyzn

10 października, sobota

10:00 – seria próbna przed konkursem drużynowym

11:00 – 1. seria konkursu drużynowego

12:10 – seria finałowa

Źródło: eurosport.onet.pl/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.