Już w sobotę Kill The Devil Hill na skoczni w Karpaczu!

Kill_the_devil_hill
fot. karpacz.pl

Pamiętacie może skocznie narciarską w Karpaczu o nazwie “Orlinek”. To właśnie na niej niegdyś odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów, oraz Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Niestety obiekt ten od sezonu 2009-2010 nie organizuje żadnych zawodów w skokach narciarskich. W zamian organizuje się na niej wydarzenie o nazwie Kill The Devil Hill.

Są to wyczerpujące zawody, które stanowią połączenie biegu, oraz przeprawy wodnej. Aby wziąść w nich udział uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat. Następnie każdy z nich będzie musiał przejść kwalifikacje, które odbędą się ze startu wspólnego. Ci, którzy uzyskają w nich najlepsze czasy będą uprawnieni do startu w finale. Odbędą się one 29 Sierpnia 2015 i będą się składać z czterech etapów.

Najpierw uczestnicy będą musieli się zmierzyć w 50 m zbiegu, który będzie się odbywał pod 20 stopniowym kątem nachylenia. Potem odbędzie się 50 metrowa przeprawa wodna. Trzecim etapem będzie bieg wzdłuż zeskoku skoczni. Będzie on wynosił 140 m. Ostatnią częścią będzie 60-metrowy bieg odbywający się na rozbiegu skoczni.

Miasto Karpacz po raz drugi zostało organizatorem tej imprezy. Rok temu triumfatorami tego wydarzenia zostali Piotr Łobodziński oraz Danuta Piskorowska.

Program wydarzenia:

9:00 – rejestracja wydarzenia

11:00 – start pierwszego wydarzenia

16:00- biegi finałowe

17:00 – koncert zespołu “Future Folk” Sebastian Karpiel Bułecka

KillTheDevilHill 2014 || Official Highlights

Źródło: killthedevilhill.pl/ karpacz.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.