Już niedługo zakończy się remont skoczni w Wiśle!

54451f14ccb4c_p
fot. dziennikzachodni.pl/Urząd Miasta w Wiśle

Bardzo dobre wiadomości dochodzą do nas z Wisły. Już w listopadzie ma zakończyć się remont małych skoczni w Wiśle, na których to przed laty pierwsze skoki oddawał nasz utytułowany Mistrz – Adam Małysz. To właśnie on jako pierwszy skrytykował ich stan techniczny w 2010 r.: – Jak wjeżdżam do swojego miasta i po prawej stronie, za torami, widzę w centrum Wisły skocznie to mi się płakać chce. Chce mi się naprawdę płakać. 

W połowie tego roku Urząd Miasta w końcu uzyskał potrzebne środki pieniężne na remont. Koszt przeprowadzenia inwestycji to 3 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dzięki temu Wisła stanie się dużym ośrodkiem treningowym dla sportowców w każdym wieku: – Myślę, że te skocznie dopełnią to, co mamy już w Wiśle, czyli obiekty w Łabajowie i Malince, a także niedalekim Szczyrku. I – jak mówią trenerzy – będzie to stuprocentowa baza, na której będzie można w odpowiednim wieku rozpoczynać szkolenie młodych skoczków. Wierzę, że z tej mąki będzie wtedy chleb. – opowiada w wywiadzie dla gazety “Dziennik Zachodni” burmistrz Wisły pan Jan Poloczek.

Nowe skocznie o punktach konstrukcyjnych: K10, K20 i K30, będą miały ceramiczne tory najazdowe oraz nowe zeskoki, które zostaną pokryte igelitem. Udogodnieniem dla zawodników będą podnoszone belki startowe. Sędziowie otrzymają nową wieżę sędziowską, a trenerzy platformę.

Pierwsze skoki, zawodnicy mają oddać jeszcze w tym roku: – Inwestycja miała się zakończyć w październiku, ale z powodu pogody zakończenie prac odbędzie się z miesięcznym opóźnieniem. Ale już tej zimy ze skoczni będzie można korzystać. Jeśli będzie śnieg, to na śniegu, a jeśli nie to na igelicie młodzi skoczkowie będą mogli trenować – dodaje Jan Poloczek.

Źródło: dziennikzachodni.pl / Urząd Miasta w Wiśle

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.