Już niebawem świąteczny konkurs Mistrzostw Polski w Wiśle

SAM_1940-Copy1

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ( 26.12.2015 r) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski. W zawodach udział wezmą najlepsi Polscy skoczkowie. Tytułu Mistrza Polski z marca 2015 roku bronił będzie Kamil Stoch. 

Jak donosi Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz w zawodach swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi skoczkowie z Polski. Będzie to dla nich ostatni sprawdzian przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. –  Po rozmowie z trenerami kadry uzyskałem zapewnienie, że w Konkursie Świątecznym wystartują wszyscy nasi najlepsi skoczkowie. Będzie to dla nich ostatni sprawdzian przed bardzo ważną imprezą: Turniejem Czterech Skoczni. Jeśli trenerzy będą jeszcze mieli jakieś personalne wątpliwości co do składu, to po tych zawodach powinny się one rozwiać. – zakończył Wiceprezes.

Na skoczni w Wiśle Malince trwają przygotowania obiektu do rozegrania zawodów. Tory najazdowe są już zmrożone i przygotowane, aktualnie trwa produkcja śniegu. – – Wykorzystując kilka mroźnych nocy wyprodukowaliśmy pewną ilość śniegu przy użyciu nowoczesnych armatek, które mogą pracować nawet przy zaledwie -2 stopniach Celsjusza. Dysponujemy czterema armatkami, w tym trzema od firmy Supersnow. Korzystamy z lepszej pompy, nie mamy też już problemów z wodą, której stan w pobliskiej rzece jest odpowiedni. Tory najazdowe są zamrożone i gotowe, a to jedna z kluczowych kwestii. Przy dodatniej temperaturze trochę ucieka nam śnieg zgromadzony na zeskoku, ale według prognoz w połowie miesiąca wróci mróz. Armatki stoją przygotowane, wystarczy tylko je włączyć i w ciągu kilku dni wyprodukujemy wystarczającą ilość śniegu, która pozwoli nam dobrze przygotować obiekt. Nie musimy czekać na naturalny śnieg, wystarczy niska temperatura – tłumaczy dyrektor skoczni w Wiśle-Malince.

Bilety wstępu na świąteczny konkurs będzie można zakupić bezpośrednio w dniu konkursu pod skocznią w Wiśle Malince. Cena za miejsca stojące wynosi 10 zł, a miejsca siedzące 20 zł. – Serdecznie zapraszam do Wisły wszystkich sympatyków skoków narciarskich. W tym dniu na terenie skoczni będą czynne bufety z jedzeniem i piciem, zagra muzyka, będzie świąteczna atmosfera, a po zakończeniu konkursu dla kibiców uruchomiony zostanie wyciąg narciarski. Po zakupieniu biletu będzie można wjechać na górę i poczuć się jak skoczek, którego przed chwilą widziało się podczas zawodów – zaprasza Prezes ŚBZN.

PROGRAM MISTRZOSTW POLSKI:

  • 08:00-10:00 – trening wolny
  • 11:30 – kwalifikacje
  • 12:45 – I seria konkursowa
  • 14:00 – seria finałowa
  • ceremonia wręczenia nagród

Dla kibiców, którzy nie będą mieli możliwości oglądać zawodów bezpośrednio pod skocznią jest dobra wiadomość. Transmisję z zawodów będzie prowadzić telewizja Polska. Pierwszą serię można będzie śledzić na  TVP Sport, druga  seria transmitowana będzie także w TVP1.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.