Już jutro Puchar Świata w biegach narciarskich!

fot. Agnieszka Majczak
fot. Agnieszka Majczak

Jutro o 12:00 rusza nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich 2014/2015.Na cały cykl składa się 28 biegów – 26 indywidualnych oraz po jednej sztafecie i sprincie drużynowym. Inauguracja rozpocznie się w fińskim Kuusamo. W rywalizacji weźmie udział siedmiu naszych reprezentantów.

Jako pierwsza na starcie kwalifikacji pojawi się Ida Ingemarsdotter. Szwedka jest jedną z faworytek  sprintu techniką klasyczną wraz z całą grupą Norweżek oraz Justyną Kowalczyk. O awans powalczą także Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz.

Jeśli chodzi o mężczyzn to biało czerwone barwy reprezentować będą Maciej Staręga, Jan Antolec i Sebastian Gazurek.

Program zawodów w Kuusamo: 

29 listopada 2014, 12:00 – sprint mężczyzn i kobiet stylem klasycznym

30 listopada 2014, 10:15 – 10 km kobiet stylem klasycznym

30 listopada 2014, 12:00 – 15 km mężczyzn stylem klasycznym

Przed rokiem Justyna Kowalczyk wygrała w Finlandii dwukrotnie.Trzeci konkurs padł łupem Charlotte Kalli. Puchar Świata jednak nie jest dla Polki najważniejszy. Nacisk położony jest głównie na Mistrzostwa Świata w Falun, które odbędą się w lutym.

W ubiegłym sezonie w całej klasyfikacji Pucharu Świata najlepsza okazała się Therese Johaug przed dwoma swoimi koleżankami z drużyny: Marit Bjorgen i Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Jaki będzie ten sezon? Zachęcamy do śledzenia rywalizacji w biegach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.