Już jutro Olimpijskie Pożegnanie Lata w Katowicach

500x345“Olimpijskie Pożegnanie Lata” to sportowa impreza dla całej rodziny organizowana przez Polski Komitet Olimpijski i Miasto Katowice. Pod katowickim “Spodkiem” przygotowano mnóstwo atrakcji dla każdego m.in. spotkanie z Kadrą Polskich skoczków narciarskich!

Od godziny 11:00 do 17:00 na Placu Honorowym pod katowickim “Spodkiem” odbędzie się “Olimpijskie Pożegnanie Lata”. Impreza została przygotowana na wzór “Pikników Olimpijskich”, które od kilku lat organizowane są na terenie Warszawy. Główną atrakcją będzie strefa EURO2016, nawiązująca do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które zorganizują wspólnie z innymi miastami – gospodarzami Katowice. Będzie można zobaczyć tam m.in.  po raz pierwszy trofeum dla zwycięzcy mistrzostw, medale, które zdobyli nasi szczypiorniści na przestrzeni ostatnich lat. Polski Związek Piłki ręcznej zaprasza również do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie powstanie pełnowymiarowe boisko do gry, na którym odbędzie się mecz pokazowy z udziałem gwiazd sportu i estrady oraz dwa boiska do street handballa, gdzie każdy kibic będzie mógł spróbować swoich sił.

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach sportów zimowych. Do Katowic przybędzie kadra A polskich skoczków narciarskich pod kierownictwem trenera Łukasza Kruczka oraz biahlonistki: Weronika Nowakowska – Ziemniak i Monika Hojnisz. Dla fanów skoków narciarskich zostanie ustawiona specjalna skocznia, na której odbędą się zawody dla najmłodszych oraz zostanie zorganizowany konkurs na najładniejszy zjazd spod progu skoczni (atrakcja dla wszystkich kibiców). Biathloniści przygotowali również wiele atrakcji m.in.: strzelanie z broni laserowej, konkurs strzelecki z nagrodami czy możliwość wykonania treningu na profesjonalnym trenażerze biathlonowym. Spotkanie z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Aleksandrem Zniszczołem, Janem Ziobro, Klemensem Murańką i trenerem Łukaszem Kruczkiem, zaplanowano już na godz. 11:00.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników swój udział w “Olimpijskim Pożegnaniu Lata” zapowiedzieli m.in.: Robert Korzeniowski, Robert Urbanek, Renata Mauer-Różańska, Michał Jeliński, Szymon Kołecki i wielu innych.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Na “Olimpijskim Pożegnaniu Lata” nie zabraknie również naszej redakcji. Zapraszamy już teraz na naszą stronę oraz na nasz profil na facebooku do śledzenia relacji, którą przygotuje dla Was nasz reporter.

Źródło: olimpijski.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.