Już jutro Fis Cup w Villach!

lejaW ten weekend będziemy świadkami pierwszych letnich zawodów Fis Cup w austriackim Villach. Już jutro będziemy śledzić występy m.in. naszych reprezentantów w treningach i pierwszym konkursie. Nasza reprezentacja jedzie w składzie 10 skoczków i 3 skoczkiń.

Na inauguracyjne konkursy Fis Cup w Villach trenerzy Robert Mateja i Sławomir Hankus powołali 13 naszych reprezentantów. Na belce startowej zobaczymy: Przemysława Kantykę, Dawida Jarząbka, Krzysztofa Leję, Adama Rudę, Krzysztofa Miętusa, Łukasza Podżorskiego, Andrzeja Zapotocznego, Grzegorza Miętusa, Stanisława Bielę oraz Mateusza Kojzara. Na skoczni HS-98 w Villach swój sezon rozpoczynają również Panie. Pierwsze skoki w konkursie oddadzą Magdalena Pałasz, Joanna Szwab i Kinga Rajda.

Skocznia Villacher Alpenarena

Skocznia w Villacher Aplenarena to skocznia normalna. W jej okolicy znajdują się jeszcze trzy inne obiekty. Jej parametry to punkt K usytuowany na 90 metrze, a rozmiar skoczni to 98 metrów. Rekord skoczni (zimowy) należy do czterokrotnego zdobywcy PŚ – Adama Małysza, który w 2001 roku oddał tu skok na 99,5 metra. Rekordzistą letnim jest Fin Matti Hautamaeki, który osiągną taką samą odległość jak nasz reprezentant. Jednak najdłuższy skok należy do Austriaka Davida Unterbergera, któremu udało się skoczyć na odległość 103,5 metra. Jest to nieoficjalny rekord ze względu na to, iż skok ten oddano podczas mistrzostw kraju. Po raz ostatni PŚ w Villach przeprowadzono w 2007 roku.

Warunki

Prognozy na ten weekend są dobre. Najprawdopodobniej temperatura będzie wahała się w granicach 23 – 26oC. Nie przewidywane są na te dni opady deszczu, a wiatr ma być praktycznie niewyczuwalny. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wierzyć w to, że nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony i zdobędą wysokie lokaty.

Program zawodów:

Sobota (11.07.2015)

9:00 – odprawa techniczna
10:30 – oficjalny trening
12:00 – seria próbna
14:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela (12.07.2015)

9:00 – seria próbna
10:30 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.