Już dziś rozpoczęcie sezonu letniego i mecz gwiazd w Szczecinie

SAM_0162-Copy1Przed nami bardzo intensywna sobota. Już dziś, w Szczyrku odbędzie się Memoriał im. Tadeusza Pawlusiaka. Będą to pierwsze zawody w sezonie letnim na skoczni narciarskiej. Wieczorem czekają nas emocje związane z meczem gwiazd, który odbędzie się w Szczecinie. 

Sezon letni w skokach narciarskich otworzy Memoriał im. Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku, który zaliczany jest do zawodów z cyklu “Nadzieje Beskidzkie”. Konkursy odbędą się na skoczniach HS-44 i HS-77. Zawody zostaną przeprowadzone w sześciu grupach wiekowych: Junior E (2004 i młodsi) i Młodziczki (2002 i młodsze) – start: 9:30 seria próbna i konkurs- oraz Junior D (2002 i 2003), Junior C (2002 i 2000),  Juniorki (2001 i starsze) oraz Open (1999 i starsi) – start: godz. 12:00. Tadeusz Pawlusiak zapisał się na kartach historii polskich skoków narciarskich, po występie i zajęciu siódmego miejsca na Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1969-1970.

Wieczorem dla fanów siatkówki jak i skoków narciarskich czeka nie lada gratka. Po raz kolejny w Szczecinie zostanie zorganizowany mecz gwiazd, na którym pojawią się reprezentanci Polski w siatkówce oraz skoczkowie narciarscy w składzie: Jakub Kot, Maciej Kot, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. Jak co roku dochód z aukcji zostanie przekazany Fundacji „Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych”. Część licytacji dostępna jest pod tym linkiem. Pozostała reszta licytowana będzie na miejscu w hali Azoty Arena.

W Zakopanem pod Wielką Krokwią, odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka pt. “Ćwicz z Mistrzem”. Równocześnie wydarzenie to zbiegnie się z otwarciem wystawy pt. “Olimpijczycy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem”, na której będzie można zobaczyć najcenniejsze trofea Kamila Stocha czy Justyny Kowalczyk.

Źródło: informacja własna/pzn.pl/www.siatkarzedlahospicjum.pl/

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.